Mezonet s příjemnou atmosférou francouzského venkova

14. 02. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

V obci Středokluky 20 kilometrů od Prahy vyrostl z původního panského statku bytový komplex Zahrada růží, kde se podle slov majitelky jednoho z bytů potkala skvělá komunita lidí, kteří si užívají nejen bydlení v krásném prostředí, ale i nadstandardních sousedských vztahů.

Na venkově po venkovsku

Paní Gabrielová se přestěhovala do nově zrekonstruovaného komplexu z většího domu, který si stejně jako svůj nový byt zařizovala sama s velkou péčí. Když řešila novou životní situaci a stěhování, přála si zůstat ve Středoklukách, protože jí vyhovoval klidný život mimo velkoměsto, které je ale na dosah, a proto dobře dostupné.

Byt v komplexu, kde developerská firma Ittaka přistupovala k rekonstrukci s respektem k originální stavbě, ji okamžitě zaujal, i přesto, že by se jí hodilo pár metrů navíc. Svého rozhodnutí nelituje a bydlení si opravdu užívá i díky vlastníkům ostatních bytových jednotek, se kterými využívá společný venkovní prostor a těší se z toho, že spolu vycházejí více než dobře.

Paní Gabrielová se do zařizování bytu, který ji lákal i řadou původních prvků, jako jsou třeba masivní dřevěné trámy, klenby nebo přiznané opukové zdivo, pustila s vášní a smyslem pro detail. Plně využila rustikálního rázu stavby a vnesla do něj příjemnou atmosféru francouzského venkova, který ji už dávno okouzlil. Její byt je plný dekorativních předmětů, květin a polštářů, které ráda mění podle nálady a ročního období.

Zajímavá dispozice, kdy je přízemí mezonetu propojené v jeden velký otevřený prostor, z něhož se po točitém schodišti vchází do patra s ložnicí, představuje problém jen pro fenku zlatého retrívra Sáru. Je to už stará dáma a do patra se jí nechce, zato v přízemí si užívá prostoru a ve Středoklukách, kde je zvyklá, zase vycházky na čerstvém vzduchu.

Martinin pohled

Rustikální styl nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale v tomto případě dělám ráda výjimku a užívám si zabydlenosti a proteplenosti interiéru. Majitelce bytu se podařilo vše sladit ve vkusný celek, kde se člověk cítí opravdu příjemně a uvolněně. Dovedu si představit, jak hezky se tu relaxuje po náročném dni ženy, která pracuje ve vysoké manažerské pozici. V takovémhle interiéru bych se těšila na Vánoce i Velikonoce ještě mnohem víc, protože tady bude slavnostní nálada opravdu hmatatelná. Prostor, ač je poměrně zaplněný, nepůsobí omezujícím dojmem, což se někdy může stát. Samozřejmě k tomu přispívá jednotnost stylu, ale i smyslu pro detail a správnou míru. Majitelce se z mého pohledu podařilo vytvořit hezký milý interiér, který na venkov bezesporu patří.

loftový byt

dispozice: 2+kk

lokalita: Středokluky ve Středočeském kraji

TEXT: MARTINA PAULOVÁ

FOTO: JIŘÍ HURT

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: lofty mezonety rustikalni styl venkovský styl Zahrada růží zařizování bytu
Sdílejte článek

Diskuze