Zdroj: Shutterstock

Nemůžete se dočkat léta? Zařiďte si interiér v přímořském stylu!

13. 02. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Moře symbolizuje svobodu, poskytuje hodně inspirace a hlavně s ním máme spojené nádherné prázdninové vzpomínky plné zábavy a odpočinku. I když se nám námořnický styl spojuje spíš s teplými měsíci, nebojte se ho začlenit do svého interiéru i na delší období.

Sladké nicnedělání

Když budete k výběru barev a vzorů přistupovat s citem, můžete si styl bydlení jako u moře užívat po celý rok. Proutěný bambusový nábytek odlehčí interiér i vaše myšlenky, ze svěžích doplňků z lnu či dekorací z naplaveného dřeva se také můžete těšit pořád. Víc než jinde zde však platí – všeho s mírou.

Přečtěte si také:
Moderní safari styl: Vneste do svého domova exotiku a zvířecí motivy

Původ

Námořnický styl bydlení je velmi oblíbený zejména v přímořských oblastech, kde si od pradávna lidé zdobili příbytek tím, co našli na pláži, inspirujíce se při tom barvami moře a písku.

Mušle na stěně

Zdroj: Shutterstock

Zařídit si celý byt či dům v pobřežním stylu by asi nebyl právě nejlepší nápad, ale dopřát si sem tam nádech dálek a oceánu typickými barvami, materiály a doplňky prostor příjemně osvěží.

Základní charakteristika

Do domova vnáší neuvěřitelně pohodovou a dovolenkovou atmosféru: přítomnost moře a pláže v nás evokuje odpočinek a sladké nicnedělání.

Pro koho se hodí

Námořnický styl je ideální pro ty, kteří milují slunce, moře a odpočinek. Potěší srdce rybářů, mořeplavců a cestovatelů. A samozřejmě těch, kteří si rádi písečné pláže zpřítomňují v době, kdy jim pobyt u moře není dopřán.

Modrobílý dřevěný box

Zdroj: Shutterstock

Typické prvky

Mezi dekoracemi nesmí chybět proutěné doplňky, koberce či lampy z mořské trávy, lana, sítě, mušle, kamínky a tematické plakáty či napodobeniny mořských živočichů.

Modrý interiér

Zdroj: Shutterstock

Někdy stačí skutečně málo – z naplaveného dřeva (nebo i z okolí jezera za městem) si vyrobit loďku či rybku, zavěsit si obraz s plachetnicí, povléct postel do lněných „ombré“ povlaků či ozdobit pohovku pruhovanými polštáři – a váš domov okamžitě dostane tu správnou dovolenkovou náladu.

Přečtěte si také:
Nezvyklý domek zasazený do stěny jeskyně dokonale odráží atmosféru Středomoří

Barevná paleta

Bílá, modrá a červená tvoří základní námořnické trio. Pro pobřeží jsou však typické i mnohé další, svěží odstíny – od jemné tyrkysové až po sytou ultramarínovou –, někdy doprovázené drobnými skvrnami korálově oranžové. Najdeme zde i jemné krémové tóny, které nám připomínají teplo písku a vápencových skal.

Námořník na suchu: Sladké představy o slaném moři si může zhmotnit každý z nás. Námořnické barvy a dekorace vás na počkání přenesou do dálek, ze kterých se nebudete chtít vrátit.

Fotogalerie

Text: Katarína Paukeje
Foto: Shutterstock
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: Bydlení je hra námořnický styl středomořský styl
Sdílejte článek

Diskuze