Romantický interiér v anglickém stylu
Okouzlila je Anglie. Její stylová zákoutí proto přinesli až do Prahy, k sobě domů. Anglický venkov, ten je přece příliš daleko. Dál než nábytek či doplňky, které v sobě nesou malý kousek z jeho šarmu. […]
Okouzlila je Anglie. Její stylová zákoutí proto přinesli až do Prahy, k sobě domů. Anglický venkov, ten je přece příliš daleko. Dál než nábytek či doplňky, které v sobě nesou malý kousek z jeho šarmu.
Dobré nápady občas přijdou úplně nečekaně. A tak nebýt rozpadajícího se nábytku, Abrtovi by nezačali pátrat po kvalitnějších dřevěných solitérech. To všechno jen proto, aby se zbavili těch „papírových“.
Patchwork na zdi rozveselí i ten nejsmutnější interiér. Abyste to příliš nepřehnali, zkombinujte patchworkovou tapetu s obkládačkami v neutrálních barvách.
Tmavou pohovku si můžete dovolit jen tehdy, pokud ji umíte usadit do větší a prosvětlené místnosti.
Okenní příčka předělila velkou místnost na dvě menší. V jedné se spokojeně odpočívá a ve druhé se pracuje.
Ne a ne znovu usnout
Bydlení, které Abrtovy okouzlilo, má svou podstatu v přírodě, koresponduje s krásou venkova a přitom nejde o žádnou sedláckou světnici. „Největší radost mám z toho, že si bydlení vytváříme sami, od návrhu až po realizaci. V každém koutě je cítit práci našich rukou. Můj manžel to umí se dřevem, namontuje a opraví téměř všechno, já zase navrhuji a snažím se všechno sladit, vymaluji, vytapetuji, ušiji závěsy a dekoruji.“ Neutichající potřeba neustále něco měnit je v Leedě hluboce zakořeněná. Naštěstí se může dostatečně vybouřit v práci, a tak probuzené designérské geny krotit rozhodně nemusí.
Abrtovi nenechali nic na náhodě, dokonce i schodiště vypráví svůj vlastní příběh.
„Nejsem vystudovaný designér, a přesto navrhuji zákazníkům bydlení, zejména ve stylu anglického či francouzského bydlení. Minimalistický byt bych určitě navrhnout neuměla).“
Leeda Abrtová, majitelka obchodu Anglická sezóna
Západní kompas
Obří prodejce, díky nimž mají různí lidé doma stejné kusy nábytku či doplňků, Abrtovi vyměnili za neotřelé zdroje. Jejich dům začal pomalu ale jistě nabírat „západní kurz“ a stal se z něho půvabný domov z anglického a francouzského venkova. Cesta k němu však až tak jednoduchá nebyla a zařídit si bydlení tak, aby vyhovovalo jejich vkusu, vyžadovalo něco více než jen nakouknout a koupit. Nezůstávalo jim nic jiného, než se pustit na strastiplnou cestu podnikání. „Byl to krok do neznáma, ale neustále nám chyběl bytový design, který by se nám líbil.“ A to byl začátek Anglické sezóny.
Sedmiletá Madlenka dostala nedávno nový pokojíček, který ladí s jejím vkusem a s Anglií. Využijte i vy rámy obrazů jen tak − jako dekoraci − a tapetu s přírodními vzory, která dodá místu útulný charakter.
Na bílo natřené palubovky na zdi v ložnici a v dětském pokoji interiér zjemňují, zesvětlují a dodávají mu venkovský šmrnc.
Neluxusní romantika
Leeda si na luxus z velkovýroby příliš nepotrpí. Dává přednost věcem, které prošly něčíma rukama, čaji, protože jí dělá dobře, Anglii pro její pohodu, lidi, styl života a humoru, venkovu, na který se těší, až zestárne… Luxus je pro ni zkrátka o způsobu života, bydlení a schopnosti si tyto dvě věci dokonale užívat. Třeba jen ve stanu, nebo pod širým nebem uprostřed rozlehlého vinohradu. I takto se sbírá inspirace.
A co nebližšího ji čeká? „Konečně dovolená! Pojedeme autem do Itálie, do Toskánska, vezmeme stan a ponecháme všechno náhodě.“
Tapety hrávají v bydlení Abrtových významnou roli. Najdete je téměř všude a každá je jiná – jemná a krásná. Navzájem si neškodí, naopak, vytvářejí dokonalou souhru.
text: Lucia Pristachová Hô-Chí
foto: Leeda Abrtová
redakční úprava: Dominika Záveská
Nic proti vkusu majitelů, ale z mého pohledu odporě přeslazené.
Móóc vymazlený 🙂 Hodně do růžova, ten pokojíček nemá chybu. Nejlepší je to kanape s nápisy London :-)))) Hned bych se nastěhovala.
Moc hezky navrženo,jak stylově tak esteticky laděno s jemností ducha jedním slovem krásné děkuji
Já Teda nevím, ale spíš tam vidím provans, trochu nordic, a pravým anglickým stylem velice malo