Typický cihlový byt prošel rekonstrukcí a dnes září čistotou a jednoduchostí

22. 03. 2021
Diskuze (2)
Sdílet

Kombinace bílé se světlým dřevem působí jemně, čistě a útulně a nikdy nebude nemoderní. Vždycky ji můžete oživit oblíbenou barvou nebo dekoracemi.

I když byt na první pohled působí trošku nevýrazně, stačí málo, aby se charakter interiéru změnil.

skříne na potraviny

Foto: Martin Zeman

Zvětšení kuchyně

Úkolem architektů byla modernizace podstatné části bytu, bez výraznějších a náročnějších stavebních úprav. Samozřejmě nějaké byly přece jen nutné. V bytě žije mladý pár s dítětem a jejich nároky na prostor a pohodlí se logicky časem změnily.

Nejdůležitější změnou v interiéru typického cihlového bytu bylo vybourání příčky mezi chodbou, kuchyní a spíží. Klasické křídlové dveře nahradily posuvné, které také šetří prostor. Díky této změně získala kuchyně větší objem. Domácí tak konečně mohou mít potřebnou delší kuchyňskou linku. Ne krátkou, jako byla původní.

kuchyne

Foto: Martin Zeman

Dostatek úložných prostor

Dostatek úložných prostor je v kuchyni řešen skříní na potraviny, umístěnou vedle dveří. Na místě bývalé spíže je též lednice, zídkou oddělená od linky. Uprostřed kuchyně našel své místo stůl s šesti bílými židlemi.

Svítidla jsou řešena co nejjednodušeji. V kuchyni nad stolem přibyl bílý talířový lustr, v chodbě nenápadný stropní. Do chodby po přeměně přibyl velký úložný prostor a v zadní části pod stropem našla místo překližková skříňka. Z chodby vedou dveře do všech místností bytu, i na toaletu a do koupelny.

vchod do bytu

Foto: Martin Zeman

Nábytek z překližky

Nejen design, ale i výběr materiálů v přeměněném bytě je založen na jednoduchosti. Díky tomuto přístupu dosáhli architekti optického zvětšení prostoru dvoupokojového bytu, a navíc příjemné atmosféry.

Veškerý nábytek je vyroben z překližky ve světlém odstínu. Na podlaze je světlá stěrka, která navazuje na původní řešení podlah. Koupelna a kuchyně jsou ozvláštněny geometrickým obkladem připomínajícím bílé cihly. Tento detail propojuje celý interiér. Podobně se opakuje stěrka – najdete ji i na stěnách WC a koupelně, nejen na podlahách.

Koupelna s geometrickým obkladem připomínajícím bílé cihly

Foto: Martin Zeman

Rekonstrukce bytu v Brně

architektonické studio: studio AEIOU

autoři: Ing. arch. Jan Vojtíšek, Ing. Jakub Staník

spolupráce: Ing. arch. Tamara Bemerová

lokalita: Brno, ČR

užitná plocha: 60 m2

projekt: 2018

realizace: 2019

Dodavatel interiéru: TARGET DESIGN, s. r. o., PB Profi, s. r. o.

Sabína Zavarská
Foto: Martin Zeman

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byty cihlové byty nábytek na míru rekonstrukce úložní prostory
Sdílejte článek

Diskuze

  • Toto je opravdu sterilní nuda.

    Blecha
  • Už od pohledu laciné, nudné hnusné

    Drahomíra