Velké malé hnízdečko! Atypický minibyt s osobitým kouzlem ve dvou patrech

02. 01. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Atypický byt o rozloze pouze 45 m² se rozprostírá na dvou patrech, v samotném srdci slavného francouzského Bordeaux. Koncept interiéru vznikl jako obraz duality mezi malým prostorem a velkými prosklenými plochami, které se v něm nacházejí. Byt je umístěn v rámci staré cihlové bytovky, která má osobité kouzlo odrážející se i v daném prostoru.

Unikátní byt

Hlavní výhodou a vlastně i důvodem, pro který se nový majitel rozhodl prostor koupit, je skutečně bohatý objem přirozeného světla a originalita prosvětleného prostoru. Byt je unikátní tím, že se v něm navzdory malé ploše nachází až deset oken, díky kterým nabízí nádherné výhledy a skutečně speciální atmosféru. Vzdušný prostor se může pyšnit pohledy na všechny světové strany.

1

5

Čisté dřevo

Architekti ze studia Mickaël Martins Afonso & L’atelier Miel pod vedením zkušeného M. M. Alfonse se rozhodli jako stavební kámen pro interiérový design využít čisté dřevo v teplých odstínech, které perfektně podtrhlo okouzlující atmosféru prostoru. Na základě tohoto rozhodnutí se práce zaměřily na zachování a zrekonstruování stávajících podlah z masivního kaštanového dřeva, které je typické svým zlatavým odstínem.

Přečtěte si také:
Rekonstrukce bytu v panelovém obytném domě: Maximální efekt s minimálním zásahem

7

8

V každé denní hodině nové pohledy

Světlo, které se odráží z obnovených podlah, vyniká na bílých stěnách a dřevěných součástech interiéru. Během dne se mění světelné podmínky podle světelných paprsků, které dopadají do bytu, a díky tomu je scenérie vždy dynamická a přináší v každé denní hodině nové pohledy.

9

10

Důmyslně navržený systém

V bytě se nachází na míru dělaná panelová sestava ze dřeva, která plní funkci schodiště, úložných prostorů, polic a mnoha jiného. Důmyslně navržený systém je zároveň esteticky na vysoké úrovni a maximálně funkční. Byt se díky němu může měnit k účelu, ke kterému se v daném okamžiku využívá, ať už je to posezení s přáteli, relax, práce, studium, spánek nebo jedení. V přízemí se nacházejí zejména společenské prostory, v patře najdeme ložnici se šatnou, koupelnu a toaletu.

Přečtěte si také:
Citlivá rekonstrukce bytu v historickém centru Prahy propojila prvky minulosti s moderním minimalismem

14

15

17

Byt je jednoduchý, přehledný, vzdušný a navzdory malé podlahové ploše velmi prostorný a komfortní. Je ideálním místem pro život jednotlivce nebo zamilované dvojice.

Přečtěte si také:
Svůj první byt se snažili zařídit za rozumnou cenu. Na příjemné atmosféře mu to určitě neubralo!

Přehled:

Autoři designu: Mickaël Martins Afonso & L’atelier miel

Lokalita: Bordeaux, Francie

Realizace: 2014

Trvání realizace: 10 měsíců

Plocha: 45 m2

Text: Anna Martausová

Foto: Mickaël Martins Afonso

Zdroj: v2com-newswire.com

Kategorie: Design interiérů
Tagy: bytovka interier kaštan minibyt
Sdílejte článek

Diskuze