Zdroj: Geberit

Jak si zařídit trendy koupelnu

16. 11. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Koupelny hrají stále významnější roli v interiéru a stejně jako všechny ostatní části domácnosti podléhají módním a designovým trendům. Přidejte k tomu moderní technologie a praktické vychytávky a dostanete koupelnu, ze které se vám nebude chtít odejít.

trendy koupelna

Zdroj: archiv redakce Jagamedia

Větší prostor

Stále větší význam koupelny v našem bydlení se odráží na velikosti prostoru, který si během stavby nebo rekonstrukce pro koupelnu vyhrazujeme. Zatímco v minulosti měla často koupelna velikost jen o málo větší než krabice od bot, v současnosti má nezřídka rozměry připomínající spíše ložnici. V prostornější koupelně se jednoduše cítíme líp – vejde se do ní vše, co pro hygienu, zkrášlování a relaxaci potřebujeme. Navíc odpadá i problém známý jako „Tak už vylez!”, protože do větší koupelny se vejde i více členů domácnosti bez toho, aby si překáželi.

moderní koupelna sivomodrá

Zdroj: Beneva

Tón v tónu

Decentní detaily a barvy jsou základním předpokladem působivých moderních koupelen. Kombinujte harmonické kontrasty barev nebo vzory tón v tónu s jemnou kresbou obkladu. Moderní koupelna odpovídá aktuálním trendům, zároveň je praktická a komfortní. Významný efekt vytvoříte, pokud stěnu natřete o stupeň či dva tmavším odstínem, než v jakém je obklad. Pokud k tomu sladíte i nábytek, bude to dokonalé.

moderní koupelna so zelenou a vanou

Zdroj: Easybathrooms

Zelená oáza

Květiny dokážou v koupelně udělat opravdové zázraky a přeměnit tuto místnost na oázu klidu nebo jí dodat trochu života a originality. Menší a střední exempláře můžete uložit na police nebo okenní parapet. Středně velké rostliny mohou stát na umyvadle nebo okraji prostorné vany či na zemi. Nejlépe se rostliny hodí do prostorné koupelny, kterou jimi můžete vizuálně rozčlenit. Vhodné jsou bambus, orchidej či kapradiny.

vana v prostoru koupelny

Zdroj: Alison Gootee

Vana v prostoru

Volně stojící vana přirozeně dominuje prostoru a zajistí vám zcela nový zážitek z koupání. Umístěte ji tam, kde vytvoří největší efekt, a tak, abyste měli nejlepší výhled. A nezapomeňte, že málokterá vana je tak vhodná ke koupání ve dvojici, jako právě ta volně stojící. Má stejný sklon zádových částí na obou stranách a odtok umístěný uprostřed, aby nikoho neomezoval.

Radiátor Theia v koupelne

Radiátor Theia vnese dotek elegance a luxusu do každé koupelny. Důmyslně navržená konstrukce radiátoru umožňuje jednoduché zavěšení ručníků ze strany nebo na háčky, které jsou umístěny na dvou vertikálních trubkách. K dostání v několika barevných provedeních a v chromu. Zdroj: P.M.H.

Ve vzduchu

Trendům v koupelnovém nábytku už delší dobu vévodí “levitující” nábytek. Díky tomu, že nábytek není položen přímo na podlaze nebo na masivních nohách, působí celá koupelna vzdušnějším dojmem. Nepřispívá k tomu však jen nábytek – jemné linie a subtilní konstrukce jsou hlavními designovými prvky umyvadel, sprchových koutů, ale i topných žebříků. Takovýmto zařízením koupelny docílíte minimalistickou koupelnu, ve které vás nebude nic rušit.

černé umývadlo

Série TWIGA od Sapho představuje nabídku umyvadlových stolků, které jsou určeny pro umyvadla na postavení. Zaujmou nadčasovým vzdušným designem, díky němuž vyniknou v koupelnách moderních, loftových i industriálně zařízených. Zdroj: Sapho

Černá vede

Černá barva v koupelně byla dosud téměř tabu. Časy se však mění a s nimi i designérské chutě. Černá, ať už v podobě obkladů, stěn, nábytku nebo sanity, je absolutním trendem v další sezóně. Aby černá barva na větších plochách v koupelně nepůsobila tísnivě a prostor opticky nezmenšovala, volte ji spíše do koupelny větších rozměrů. Do těch menších volte menší, ale výrazné prvky v černé barvě, jako například umývadlo.

modrá koupelna

Zdroj: www.x2inside.cz

Příjemná teplota

Není nic horšího, než když vylezete ze sprchy nebo vany do nevyhřáté koupelny. Právě v ní byste přitom měli mít nejtepleji, optimálně by měla mít teplotu 24 stupňů Celsia. Vytopit koupelnu větších rozměrů co nejúsporněji může být však někdy problém. Deskové radiátory therm-x2 od Kermi s patentovanou energeticky úspornou technologií x2 od společnosti Kermi umožňují až 11% úsporu energie na vytápění, až o 25 % kratší dobu ohřevu radiátoru a až o 100 % více sálavého tepla, díky technologii zakládající se na sériovém průtoku.

úložné prostory v koupelne

Zdroj: Geberit

Promyšlené úložné prostory

V oblasti praktických vychytávek v koupelně je trendem promyšlené využití prostoru. Jedním ze způsobů, jak ho dosáhnout, je použití výsuvných jednotek. Ty jsou perfektní variantou, (nejen) pokud máte k dispozici úzký prostor a nevíte, jak ho využít. Zvolit můžete například vysokou skříňku z koupelnové série Geberit Acanto. Ta má dvě hluboké zásuvky, do kterých se vám vejde vše potřebné od kosmetiky po ručníky. Kromě chytrých řešení jsou pro sérii Acanto typické čisté linie a organické tvary.

bezdoteková baterie

Zdroj: Grohe

Bez doteku

Baterie řízené senzorem se stávají čím dál tím populárnější nejen u hotelů, restaurací a dalších veřejných zařízení, ale také v domácích koupelnách. Slučují v sobě praktickou funkcionalitu a vysokou úroveň hygieny a mnohdy jsou to také stylové prvky, které zpestří každou moderní koupelnu. Právě takovou je i baterie GROHE Bau Cosmopolitan E, jejíž součástí je spolehlivý a přesný senzor. Ten úsporným způsobem řídí proud vody, jakmile se ruce přiblíží k baterii. Rozsah detekce rukou i dobu, po kterou voda teče, lze snadno nastavit pomocí dálkového ovladače. Vzhledem k velmi intuitivnímu ovládání jsou bezdotykové baterie snadno použitelné pro všechny členy domácnosti. GROHE Bau Cosmopolitan E jsou stylové prvky, které zpestří každou moderní koupelnu.

bidet Laufen

Zdroj: Laufen

Dokonalá hygiena

Bidety se v posledních letech stávají součástí stále většího počtu koupelen. Z hygienických a s nimi spojených zdravotních důvodů je opravdu neocenitelný, protože je mnohem účinnější než klasický toaletní papír. Pokud máte prostorově menší koupelnu, můžete si místo samostatného bidetu pořídit bidetovou spršku nebo sedátko. Například toaleta s bidetovou sprškou Cleanet Navia od Laufen je se svým kompaktním designem a jednoduchou funkčností vhodná pro širokou cílovou skupinu. Navia je vybavena osvědčeným a intuitivním konceptem obsluhy s postranním ovladačem zabudovaným v keramice se základními funkcemi, navíc má i mobilní aplikaci pro přístup ke všem funkcím.

Připravila: Lucia Blažiová, Katarína Barošová
Foto: archiv firem
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Koupelny
Tagy: koupelnové radiátory Koupelnové trendy koupelnový nábytek vany
Sdílejte článek

Diskuze