Koupelnové klenoty milánské designové přehlídky

09. 05. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Mezinárodní veletrh Salone del Mobile v Miláně představil začátkem dubna záplavu designových novinek, jejichž součástí byly také inovace předního výrobce koupelnového vybavení, firmy Laufen. Čisté linie a kvalitní neotřelé provedení se staly charakteristickými rysy pro […]

Mezinárodní veletrh Salone del Mobile v Miláně představil začátkem dubna záplavu designových novinek, jejichž součástí byly také inovace předního výrobce koupelnového vybavení, firmy Laufen. Čisté linie a kvalitní neotřelé provedení se staly charakteristickými rysy pro všechny vystavené výrobky. Návštěvníkům byla letos představena designová kolekce SaphirKeramik, Kartell by Laufen a Il Bagno Alessi One.

SaphirKeramik by Laufen

Při návštěvě stánku společnosti Laufen měli návštěvníci možnost poodhalit tajemství, které se skrývá za kolekcí SaphirKeramik. Její název totiž vystihuje přídavek minerálu korundu, který se v přírodě vyskytuje v různých podobách jako složka safíru. Keramika s jeho obsahem je tak podstatně tvrdší a má vyšší pevnost, což umožňuje tvořit produkty v úplně novém designu. Produkty SaphirKeramik vyznačující se tenkými stěnami a extravagantními tvary jsou zároveň ekologické a udržitelné. Výzvy v podobě nových návrhů založených na práci právě s tímto unikátním materiálem se ujal francouzský designér Toan Nguyen a jeho německý kolega Konstantin Grcic.

 Laufen_SaphirKeramik_Grcic_01

Kartell by Laufen

Letošní ročník milánského veletrhu byl také příležitostí pro prezentaci kompletní kolekce Kartell by Laufen, která od svého uvedení na trh v roce 2013 zaznamenala obrovský zájem veřejnosti. Kartell by Laufen tehdy vznikl spojením dvou legend, které ve světě představují ikony designu, inovace a umění. Projekt byl od počátku řízen pod taktovkou světoznámých designérů Ludovici a Roberta Palombových, kteří se na letošním ročníku rozhodli kolekci oživit pomocí metalických barev a nových povrchů. Dvojice se také ujala realizace celého předváděcího stanoviště Laufen. Kolekce Kartell by Laufen vyznačující se půvabem, barevností a energií byla navíc po zásluze odměněna cenou EDIDA 2014, která je každoročně udělována porotou z Elle Decoration International.

Kartell-by-Laufen_Ambience-(32)

Il Bagno Alessi One by Laufen

Třetí kolekcí, kterou mohli návštěvníci na veletrhu obdivovat, byla Il Bagno Alessi One z dílny italského designéra Stefana Giovannoniho. Koupelna již není obyčejným místem pro očistu, ale místem, kde fantazie nezná hranic. Nový pohled na koupelnu se v podání Stefana zakládá na hravých a snových formách, ve kterých je vždy prostor pro zábavu. Il Bagno Alessi One je krásnou ukázkou toho, že moderní technologie a preciznost ruční práce mohou společně bez problémů tvořit symbiózu. Kolekce, která vznikla již v roce 2002, se každým rokem přizpůsobuje novým trendům a nabízí tak nejmodernější koupelnové vybavení.

LAUFEN_ILBAGNOALESSI_One_03

Kategorie: Koupelny Novinky
Tagy: design koupelna
Sdílejte článek

Diskuze