Laminátové podlahy 1FLOOR s autentickým povrchem „synchrostructure“ u vybraných dekorů

06. 05. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Laminátové podlahy jsou stálicí na trhu. Přestože jim již řadu let z hlediska užitných vlastností a ceny významně konkurují zejména podlahy z vinylu, mezi zákazníky jsou oblíbené. Není divu, výrobci mají stále co nabídnout, přicházejí s inovacemi u dekorů i konstrukčního provedení.

Společnost Kratochvíl parket profi letos rozšířila svou nabídku o dvě kolekce laminátových podlah privátní značky 1FLOOR. Pod názvy Premium a Original nabízejí vždy po sedmi dekorech v imitaci dubových prken. Jedná se o podlahy vysoce odolné proti oděru, vybavené zdokonaleným spojovacím systémem Megaloc s hranami impregnovanými speciálním voskem Isowaxx. Kolekce Premium má užší formát s „V“ drážkou na všech stranách a tři dekory v provedení synchrostructure. Jedná se o náročnou povrchovou úpravu, která autenticky dokresluje reálnou strukturu dřeva. Šetrná ekologická výroba laminátových podlah 1FLOOR probíhá v Německu.

Laminátová podlaha 1FLOOR kolekce PREMIUM dekor Davoli

zdroj: Kratochvíl parket profi

Obě kolekce splňují zátěžovou třídu 32 a jsou vysoce odolné vůči oděru (AC4), podlahy zvládnou velmi silné zatížení v soukromých interiérech a střední zátěž v komerčních prostorách. Umožňují pokládku na podlahové vytápění a jednoduše se udržují. Průniku vlhkosti brání impregnace zámku speciálním voskem Isowaxx. Podlahy z kolekcí 1FLOOR Premium a Original tak bez problému zvládnou podmínky v kuchyni či předsíni, do vyloženě vlhkého prostředí koupelen je výrobce nedoporučuje.

Zámkový spoj s vylepšením na krátké straně

Pokládku urychluje a usnadňuje nový typ zámkového spoje Megaloc se speciálním jezdcem na krátké straně, což umožňuje i jednotlivci lamely pohodlně pokládat v řadě za sebou. Pod úhlem se dílce spojují pouze na dlouhých stranách, krátká strana se jednoduše zacvakne svrchu. Díky tomuto mechanismu je nenáročné i případné rozložení podlahy, stačí naráz pod úhlem vycvaknout celou řadu lamel na dlouhé straně a následně dílce jednoduše rozpojit.

Laminátová podlaha 1FLOOR kolekce ORIGINAL dekor Grado

zdroj: Kratochvíl parket profi

3 dekory 1FLOOR Premium s autentickým povrchem synchrostructure

Zatímco lamely z kolekce Original se prodávají v obvyklém formátu 1286 x 194 x 8 mm, dílce z kolekce Premium mají atraktivní užší formát 1286 x 160 x 8 mm, zvýrazněný „V“ drážkou na všech čtyřech stranách. Navíc se mohou pochlubit speciální povrchovou úpravou synchrostructure, která byla zatím s ohledem na náročnost výroby použita u třech vybraných dekorů. Technika synchrostructure dokonale kopíruje kresbu dřevěného dekoru, například letokruhy či praskliny jsou detailně a s přesností strukturovány i povrchově. Podlaha tak získává zcela autentický výraz.

Laminátová podlaha 1FLOOR kolekce ORIGINAL dekor Morello

zdroj: Kratochvíl parket profi

Cena dekorů z kolekce 1FLOOR Original je 375,- Kč / m2 včetně 21% DPH.
Cena většiny dekorů z kolekce 1FLOOR Premium je 424,- Kč / m2 včetně 21% DPH (tři dekory s povrchem synchrostructure se prodávají za 442,- Kč / m2 včetně 21% DPH).

Pro více informací o podlahách 1FLOOR, privátní značky společnosti Kratochvíl parket profi, navštivte www.kpp.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Kratochvíl parket profi, s.r.o.

Kategorie: Rekonstrukce bytu Stavební materiály
Tagy: impregnace dřeva laminat podlaha
Sdílejte článek

Diskuze