Nebojte se skla v domácnosti

Nebojte se skla v domácnosti

13. 08. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Bezpečná domácnost pro všechny členy rodiny nebo raději desingové řešení prostoru plné světla? Pokud váháte mezi těmito možnostmi, věřte, že můžete mít obojí. Společnost SOLODOOR, tradiční český výrobce dveří a zárubní, přináší hned několik tipů, jak vyřešit toto prakticko-estetické dilema, aniž by byla zanedbána bezpečnost a moderní interiérové trendy zároveň.

Z ČEHO LZE VYBÍRAT?

Dramatické omezování ve výběru kvůli bezpečnosti nejmenších a nejroztomilejších členů domácnosti není vůbec třeba, výrobci totiž myslí jak na estetickou stránku, tak i praktičnost a bezpečí. Například společnost SOLODOOR nabízí modely dveří, ve kterých je již standardně použito sklo bezpečností, 8milimetrové, které se jen tak nevysype, bouchne-li se dveřmi trošku důrazněji. Jde o všechny modely dveří SONET, model POLAR 7, RAINBOW 7 nebo úplnou novinku L’ENTRÉÉ. V těchto případech je totiž sklo do dveří přímo vsazeno a tvoří součást konstrukce, proto je zde požadavek na pevnost skla ještě o něco vyšší.

SOLODOOR - model SONET

SOLODOOR – model SONET

BEZPEČNÁ KRÁSA

Bezpečnostní sklo lze ale vsadit i do všech ostatních modelů dveří SOLODOOR s prosklením, kde je v základní variantě nabízeno sklo standardní. V tomto případě je pak použito tvrzené bezpečnostní 4milimetrové sklo, které je taktéž připraveno čelit i prudšímu zacházení našich ratolestí.

SOLODOOR - model SONG

SOLODOOR – model SONG

Samozřejmě ani tvrzené bezpečnostní sklo není nerozbitné. Jeho bezpečnost však spočívá v tom, že pokud dojde k opravdu nadměrnému zatížení a bude překročena hranice pevnosti, sklo se rozsype na malé, drobné a především neostré úlomky.

SKLO = SVĚTLO = PROSTOR

Se sklem se dá v interiéru doslova čarovat – vpustí do místnosti více světla, čímž ji opticky zvětší. Nebo lze dveřmi s prosklením pokoje jednoduše propojit a opticky prostor zvětšit, použitím neprůhledného skla zase naopak elegantně oddělit. Jedním z řešení, které společnost SOLODOOR nabízí, může být např. použití světlíků v předsíni, čímž bude vchodová část domu nebo bytu perfektně prosvětlena.

SOLODOOR světlík

SOLODOOR světlík

Bát se nemusíme ani dveří celoskleněných, které společnost SOLODOOR pro tento rok nově zařadila do své nabídky. Řada CRISTAL nabízí hned několik modelů celoskleněných dveří v různých úpravách.

SOLODOOR - Řada CRISTAL

SOLODOOR – Řada CRISTAL

www.solodoor.cz

Kategorie: Novinky Rekonstrukce bytu
Tagy: byt dvere interier
Sdílejte článek

Diskuze