Zdroj: Radek Úlehla

Podkrovní byt zrekonstruovali tak, že místnosti nejsou odděleny. Vznikl tak prostor který působí harmonicky

02. 06. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

V srdci Jindřichova Hradce se nachází podkrovní byt, který prošel úchvatnou rekonstrukcí, jejímž cílem bylo vytvořit konzistentní a propojený celek a to jen za pomoci drobných kosmetických úprav. I díky malým detailům vznikl kouzelný domov, který by miloval každý.

Výsledkem vynalézavé práce architektů je moderní byt o rozloze 91 m2, který propojuje funkčnost s estetikou. Jednotlivé místnosti již nejsou oddělené, ale vzájemně se propojují. Díky tomu byt působí harmonicky a přehledně.

Přečtěte si také:
Podkrovní byt jim už nestačil, proto si předělali starou půdu nad ním a tím si zvětšili bydlení

Promyšlené detaily

Vstup do bytu je po renovaci mnohem otevřenější, ústí přímo do hlavního obývacího prostoru. Šatní nika je zde využita také jako velké vnitřní okno, které osvětluje prostor zádveří denním světlem. Úzký koridor získává světlo i přes prosklené dveře do koupelny, které díky jemné textuře polykarbonátového prosklení nabízejí křehkost a zároveň zaručují soukromí.

Dřevěný nábytek je hlavním prvkem interiéru

Zdroj: Radek Úlehla

Unikátní prvky

Původní komíny byly zachovány a nyní slouží jako hrubě omítané sochy – dominanty celé dispozice. V obývacím prostoru se kolem komínů obtáčí kuchyňský pult a vestavěná sedačka v televizním koutě. Tento inovativní design vytváří zajímavé vizuální prvky a zároveň zajišťuje praktické využití prostoru.

Přečtěte si také:
Video: Dívka žije v bytě o velikosti 7 metrů čtverečních a platí za něj 14 tisíc Kč měsíčně

Obývací pokoj s výhledem

Centrem pozornosti obývacího pokoje není televizní obrazovka, jak by se dalo čekat, ale krásně zarámované odpočinkové okno, které nabízí výhled na západní stranu města. Okno je obestaveno knihovnou s pracovním koutem, který poskytuje klidný prostor pro práci. Tento designový prvek nejenže poskytuje praktický úložný prostor pro knihy a dekorace, ale také vytváří útulný výklenek s posezením, kde si obyvatelé mohou odpočinout, číst knihu nebo jen obdivovat okolní krajinu.

Knihovna v podkrovním pokoji

Knihovna v podkrovním pokoji. Zdroj: Radek Úlehla

Pohodlně polstrované sedadlo, obklopené policemi knihovny, zajišťuje příjemné místo pro relaxaci a načerpání nové energie. Díky velkému oknu do prostoru proudí dostatek přirozeného světla, což zvyšuje světlost a vzdušnost celého bytu, a propojuje interiér s exteriérem, čímž dodává místnosti charakter a klidnou atmosféru.

Interiér bytu je tvořen elegantním dekorem světlého dřeva a bílými a šedými tóny, které společně vytvářejí harmonickou a moderní atmosféru. Přiznané dřevěné trámy dodávají prostoru rustikální kouzlo. Díky světlým barvám místnosti působí prostorně a vzdušně, čímž se zdůrazňuje jejich otevřenost a propojenost. Tato kombinace materiálů a barev nejen zkrášluje, ale také zvyšuje funkčnost celého bytu a to vytváří útulné a stylové bydlení.ň

V bytě dominují dřevěné trámy

V bytě dominují dřevěné trámy. Zdroj: Radek Úlehla

Autoři: Ing. arch. Matěj Šebek, Ing. arch. Rozálie Domoráková

Návrh: 2022

Realizace: 2023

Užitná plocha: 91 m2

Lokalita: Jindřichův Hradec

Fotografie: Radek Úlehla

FOTOGALERIE

Text: Barbora Šeblová
Foto: Radek Úlehla

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: byt interier podkrovní byt
Sdílejte článek

Diskuze