Úroveň stěhovacích služeb v Brně? Může to být hrůza!

Úroveň stěhovacích služeb v Brně? Může to být hrůza!

23. 07. 2020 Sdílet

Dnešní doba je tak uspěchaná a přehlcená reklamou, že je mnohdy pořádný oříšek zorientovat se na trhu stěhování a stěhovacích služeb. Podnikatelem se může stát přes noc téměř každý a kvalita služeb je často nevalná. Kdo chce získat a udržet zákazníka, musí nabídnout víc než konkurence. Už jsme si zvykli na Nejrychlejší dovážku jídla, Nejkvalitnější potraviny, Nejvíc cool módu ... a jsme ochotni za ně zaplatit mnohdy o dost víc, než za dovážku jídla běžnou rychlostí, potraviny s normální kvalitou a obyčejné slušivé šaty.

Co když ale podnikáte v oboru, který má na čele Kainovo znamení. V oboru, který lze jen těžko vytunit kabátkem z na míru ušité reklamy. Co když podnikáte v oboru, kde se od vás očekává maximální spolehlivost, opatrnost, dochvilnost, profesionalita a hlavně, zatraceně nízká cena vašich služeb? Co když podnikáte v oboru jménem stěhování Brno?

Staré rezavé stěhovací vozy (mnohdy děravé), minimální vybavení, stěhovací tým seskládaný převážně z pochybných a mnohdy podnapilých existencí obsahující brigádníka a řidiče, nedochvilnost, hrubé zacházení a chování, 3x do hodiny pauzy na cigaretu apod. Toto je opravdová realita stěhování v Brně, která je je předkládána zákazníkům jako profesionální kvalitní stěhování za nejnižší ceny.. Často se taková individua schovávají za no name vozy bez reklam, za webové stránky kde každé druhé slovo opakuje levné, nejlevnější stěhování za nejnižší ceny, profesionální stěhovací služby nejvyšší kvality aj. klišé.  Je s podivem, že dnešní vzdělaný zákazník věří tomu, že někdo nabízí kvalitní profesionální služby za nejnižší ceny v Brně.. Jakoby úmyslně nechtěl slyšet, že levné ceny mají vždy svůj důvod. Žene se snad pouze za pocitem „dobrého“ výběru? Ať tak či tak, to vše často vede velkým nepříjemnostem.

Stěhovací firma Brno

Stěhovací firma Brno

U stěhovacích firem v Brně se často stává, že vůbec nepřijedou.. Ano, vy sedíte na krabicích a ta „profesionální“ stěhovací firma nikde. Jindy je zákazník úmyslně klamán a lákán na nejlevnější ceny a slevy jak Brno. Ve finále se však konečná cena vyšplhá na částku několikanásobně vyšší, kvůli nejrůznějším přirážkám (někdy dokonce vymyšleným). Druhým extrémem je situace, kdy zákazník očekává známou neměnnou fixní cenu stěhování již na začátku obchodního vztahu. Do kalkulace ceníku stěhování však vstupuje mnoho proměnných, jako je počet pater, druh stěhovaných věcí, výtah nebo schody, přístupnost bytu apod. Kdo udává fixní neměnné ceny je tedy buď podvodník, nebo amatér, který pravděpodobně dlouhodobě nedosahuje zisku. Kolik by si tedy účtovat solidní stěhovací firma za stěhování domu nebo bytu?

Profesionální stěhovací firma nejen z Brna potřebuje ke svému podnikání primárně spolehlivé vozy v perfektním stavu. Neobejdou se ale také bez pojištění, bez stěhovacího náčiní, nejrůznějšího vybavení a bez ochranných pomůcek. Firma samozřejmě platí své pracovníky, odvádí dávky a daně státu, mění pneumatiky na vozech a mnoho dalšího. Některé z nich dokonce kupují za vydělané peníze krabice na stěhování, plastové a šatní boxy a nabízí je bez úplaty k zapůjčení ke stěhování bytu nebo stěhování firmy. Když se sečtou všechny výše zmíněné náklady, včetně mnoha dalších zde neuvedených, vychází cena stěhování standardního bytu 3+1 na 10-15 000 Kč. Takové stěhování znamená přibližně 8-10 pracovních hodin. Nižší účtovaná ceny by znamenala nepoctivé jednání, brigádníky, neefektivní vybavení (chůze s jednou krabicí), neexistující záruku náhrady škody atp. Co potom budete dělat s odřeným, poničeným či dokonce zničeným nábytkem? Jen se mrkněte v Brně na recenze stěhování jak takové nejlevnější stěhování často dopadá.

Kvalitní stěhovací služby tedy nejsou bájnou chymérou, najdete je celkem bez problému. Stačí si projít recenze stěhování, číst mezi řádky, všímat si jak firma komunikuje, co vám může krom ceny nabídnout atd. To vše je zrcadlo každé firmy nejen stěhovací. Chcete-li mít jistotu, že si při stěhování bytu nebo třeba stěhování kanceláře pustíte dveřmi solidní pracovníky namísto pochybných existencí, vybírejte důkladně a nevěřte slibům typu „jasně paní, není problém, však se nějak domluvíme..“. Stěhovací službu dělají pracovníci. Chce-li někdo nabízet lepší stěhovací službu, musí notně nabízet lepší pracovníky. A ti něco stojí. A s najatými brigádníky za 90,- na hodinu počítejte jenom s problémy. Účtuje profesionální stěhovací firma 170 Kč na pracovníka? Každý si selským rozumem spočítá, že taková cena odpovídá spíše pomocné síle na stavbě.. Všichni přece dobře víme, že slušný a kvalitní člověk nebude u firmy dělat za 100,- na hodinu. Připomeňme si, že za kvalitní servis a sužby se platí odpovídající cena. A ve stěhování v Brně to platí dvojnásob.

ZDROJ: PR článek společnosti SB STĚHOVÁNÍ BRNO s.r.o.

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: stehovani
Sdílejte článek