Zdroj: Prima FTV

Úžasná proměna bytu pěkně od podlahy

03. 10. 2022 Sdílet

Rádi sledujete rychlé a povedené proměny interiéru v pořadu Jak se staví sen? Dnes vám ukážeme proměnu kuchyně, obývacího pokoje i pokoje pro mladou slečnu. A vezmeme to pěkně od podlahy.

Pro všechny výše jmenované prostory volily designérky jednotný vzor podlahy. Rovněž i architektka Kamila Douděrová se ve svých návrzích nejčastěji drží jednoho vzoru podlahy pro celý byt. Jednoznačně doporučuji sladit podlahové krytiny v celém bytě do jednoho vzoru. Nejlepší je vybrat jeden neutrálnější dekor a ten pak doplnit třeba barevnými kusovými koberci.“

Prerábka bytu s vinyl podlahou

Plovoucí vinylová podlaha Fatra SILVERO-top, Dub elegant, cena 920 Kč/m2, www.efatra.cz. Zdroj: Prima FTV

Proměny v pořadu Jak se staví sen musejí být hotové do 5 dnů, proto se vybírají takové materiály a postupy, které toto umožní. A právě z tohoto důvodu designérky sáhly po kolekci plovoucích vinylových podlah Fatra SILVERO-top, u nichž je pokládka velmi rychlá. Designérka interiérů Martina Pištěláková k tomu říká: „Vinyl jsme pokládali plovoucím způsobem kvůli rychlosti pokládky a jednodušší přípravě podkladu.“ Díky zámkovému systému a struktuře podlah není totiž nutné podlahu pokládat na zcela rovný povrch, jako je tomu například u vinylových lepených podlah. Použitou rigidní podlahu Fatra SILVERO-top se nemusíte bát položit ani do prostor, kde by mohla podlaha přijít do kontaktu s větší vlhkostí, jako jsou například koupelny nebo i kuchyně, podlaha je totiž zcela voděodolná.

Prerábka bytu s vinyl podlahou

Plovoucí vinylová podlaha Fatra SILVERO-top, Dub elegant, cena 920 Kč/m2, www.efatra.cz. Zdroj: Prima FTV

Kuchyně ani obývací pokoj nebyly příliš prostorné, proto se při výběru vzoru na podlahu designérky držely osvědčeného pravidla, že světlé dekory na podlaze pomohou prostory opticky zvětšit a projasnit. Mezi světlými vzory vybraly konkrétně Dub elegant, který ve spojení s bílým nábytkem, jenž nyní v domě převládá, vytváří velmi povedenou kombinaci. 

A proč zvolily zrovna dubový vzor podlahy? Například designérka Kamila Douděrová ve svých návrzích pracuje s dubovým dřevem celkem pravidelně. „Dubové dřevo je sázka na jistotu, stejně jako bílá a šedá barva. Tyto barvy a vzory pak můžete snadno doplnit o jiné, výraznější.“ U podlah Fatra SILVERO si můžete vybírat z celkem 10 dubových odstínů, které mají velmi věrohodnou kresbu dřeva. S výběrem vám navíc nově může pomoci virtuální návrhář podlah, do kterého nahrajete fotografii vašeho interiéru, a pak už jen jedním kliknutí zkoušíte různé vzory. A pokud si přeci jen netroufnete dekor podlahy vybrat přes monitor počítače, můžete si domů objednat i přímo vzorek podlahy, který si pak v klidu prohlédnete.

Prerábka bytu s vinyl podlahou

Plovoucí vinylová podlaha Fatra SILVERO-top, Dub elegant, cena 920 Kč/m2, www.efatra.cz. Zdroj: Prima FTV

Více informací na www.efatra.cz

Zdroj: PR článek společnosti Fatra

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: plovoucí podlaha podlahové krytiny proměna bytu vinylové podlahy
Sdílejte článek