proměna bytu

Pracovní místnost
Design interiérů

Pečlivá rekonstrukce starého bytu ho stála jen 300 000 Kč! Postupoval při tom podle jednoduché logiky

Pražská čtvrť Letná na kopci nad Vltavou je sídlem mnoha umělců. Patří mezi ně i mladý produktový a interiérový designér Prokop Hartl. V bytovém domě z třicátých let minulého století si pro sebe pečlivě zrekonstruoval byt s rozlohou osmašedesát metrů čtverečních podle jednoduché logiky. Nakonec se ale rozhodl nabídnout ho k pronájmu.

Prerábka bytu s vinyl podlahou
Rekonstrukce bytu

Úžasná proměna bytu pěkně od podlahy

Rádi sledujete rychlé a povedené proměny interiéru v pořadu Jak se staví sen? Dnes vám ukážeme proměnu kuchyně, obývacího pokoje i pokoje pro mladou slečnu. A vezmeme to pěkně od podlahy.

Obývací pokoj v severském stylu
Design interiérů

Jednoduchý severský styl, paleta studených barev a hřejivé materiály. Stylový byt na klidném místě

Menší apartmán na klidném místě v centru Stockholmu charakterizuje jednoduchý severský styl, nevtíravá paleta studených barev a hřejivé materiály. Když se podíváte na interiér před proměnou, vypadá to, jako by to byl úplně jiný byt. Co se vlastně změnilo?

obývací pokoj
Design interiérů

PŘED a PO: Jak dopadla proměna bytu v katastrofálním stavu?

Byt v domě z padesátých let byl z větší části ještě v původním stavu. O potřebě celkové rekonstrukce nebylo pochyb.

kuchyne s jídelním koutkem
Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce městského bytu pojatá nápaditě a hravě

Rekonstrukce starých městských domů a bytů jsou dnes jednou z možností, jak získat moderní bydlení bez potřeby stavět. Samozřejmě mají různá negativa, která je třeba proměnit ve výhody.

Architekti se zbavili i zde zbytečného výškového členění podlahy a přistavěné zídky. Prostor, a to nejen kuchyně, sjednotili materiálem – březovou překližkou. FOTO BENEDIKT MARKEL A DOMINIK KUČERA
Design interiérů

Jak zkultivovat tmavý a nepraktický byt

Byt ve staré pražské zástavbě byl tmavý a nepraktický. Jeho majitelé v něm při pohybu neustále naráželi na překážky, ať už v podobě vyvýšených částí, šikmých úhlů stěn, nebo špatného směru otevírání dveří. Kromě toho byl byt tmavý a přeplněný, neboť neposkytoval dostatek úložného prostoru.

Foto: Daniel Baudis
Design interiérů

Historický byt z 30. let po proměně: Propojený, odlehčený, prosvětlený

Jak na vás působí bílá v kombinaci s oranžovou nebo tyrkysovou? Když k tomu přidáte ještě světlé dřevěné parkety, vznikne svěží prostor ideální nejen pro kuchyň.