Gorenje na Designbloku představí vizionářský projekt

05. 10. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost Gorenje nebude ani letos chybět na prestižní mezinárodní přehlídce současného designu nábytku, průmyslového designu, bytových doplňků, svítidel, módy a šperku Designblok 2012, který se uskuteční od 1. do 7. října. Designblok se koná pravidelně […]

Společnost Gorenje nebude ani letos chybět na prestižní mezinárodní přehlídce současného designu nábytku, průmyslového designu, bytových doplňků, svítidel, módy a šperku Designblok 2012, který se uskuteční od 1. do 7. října. Designblok se koná pravidelně od roku 1999. Představuje aktuální novinky světového i domácího designu a tvorbu nejvýznamnějších designerů a společností. Aktuální ročník Designbloku s novým podtitulem Prague Design and Fashion Week obsadí hned několik paláců, frekventovaných míst a historických lokalit v centru Prahy. Gorenje můžete navštívit ve Šporkovském paláci a v OC Chodov.

Expozice značky gorenje je koncipována v souladu s tematickým zaměřením letošního ročníku: Luxus a jeho různé pohledy/pojetí. Vizionářský projekt, prototyp gorenje QUBE má své místo v  Openstudiu Šporkovský palác neboli v Laboratoři současného designu. Designérka Tina Jerabek, členka vyhlášeného týmu Gorenje Design Studia, vytvořila unikátní kostky, tzv. QUBE, do kterých umístila spotřebiče – bílou řadu multifunkčních domácích spotřebičů gorenje. Každá kostka má své specifické funkce a účel použití. QUBE je ideálním řešením pro ultra luxusní a image kuchyně, a také pro malé kuchyně s výraznými prostorovými limity.  Skutečnou raritou a nepřehlédnutelnou ozdobou je gorenje by Nika Zupanc – varná deska ve tvaru stříbrné a zlaté pudřenky, kterou Gorenje ve Šporkovském paláci rovněž představí.

Speciální akcí v rámci Designbloku bude téměř třináctimetrová prezentace designových spotřebičů gorenje umístěná v hojně navštěvovaném OC Chodov (až 100 000 návštěvníků měsíčně). Originální expozice navržená v Gorenje Design Studiu představuje jednotlivé ulice designových směrů, například ulici se spotřebiči od proslulého designera Ora-Ïta. V image prostředí bude k vidění také prémiová řada úsporných, designově a technologicky vyspělých spotřebičů gorenje+. Značka gorenje při této příležitosti představí revoluční novinku, která bude oficiálně uvedena na trh 4. října 2012. Produktová řada gorenje+ je exkluzivně nabízena v prodejní síti KUCHYNĚ gorenje.

Návštěva expozic společnosti Gorenje na letošním Designbloku bude zážitkem pro odbornou i laickou veřejnost. Moderní design je tradiční prioritou při vývoji všech produktů této značky – spolu se špičkovými technologiemi a úsporným provozem. Spotřebiče gorenje mají na svém kontě již 18 prestižních designérských cen Red Dot Design Award. Mezi nejlepší designové produkty letošního roku mezinárodní porota odborníků zařadila pračku gorenje SensoCARE nové generace a unikátní indukční varnou desku gorenje IQcook.

www.gorenje.cz
Zdroj: 2media.cz, s.r.o. 

Kategorie: Novinky Spotřebiče
Tagy: kuchyň luxusní kuchyně varna deska
Sdílejte článek

Diskuze