Designová lednice
Zdroj: Shutterstock

Při výběru nové lednice se držte několika kritérií

30. 08. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Lednice stejně jako další domácí spotřebiče časem došlouží a bude nutné vybrat nový kus. Před nákupem je dobré se zaměřit na několik parametrů, které pomohou vybrat lednici, která nejlépe odpovídá potřebám domácnosti.

Typ

Nejoblíbenější a zároveň nejpraktičtějším typem jsou kombinované ledničky s mrazákem dole. Velké rodiny sahají po amerických ledničkách a tam, kde se vaří méně, vyhrávají ledničky s mini mrazicím boxem.

Přečtěte si také:
Vybíráte kuchyňskou baterii? Už nestačí brát ohled jen na vzhled a velikost

Velikost

Pokud žijete sami, postačí vám objem 100 l, páry budou potřebovat 140 l a čtyřčlenná rodina by měla uvažovat o ledničce s objemem 240 l. U početnějších rodin vždy přidejte 50 l na osobu.

Otevřená lednice

Ti, kteří si vaří na několik dnů dopředu, by měli pro uchovávání pokrmů zvolit větší lednici. Zdroj: Shutterstock

Umístění

Na výběr máte mezi vestavěnou a volně stojící ledničkou – věstavěná pěkně zapadne do kuchyňské linky, ale hůře se s ní manipuluje při opravách. Volně stojící model je v kuchyni působivým solitérem, který nemá žádné omezení.

Přečtěte si také:
Víte, jak pečovat o hlavní domácí spotřebiče, aby správně fungovaly? Tyto tipy a triky vám můžou být nápomocné!

Energetická účinnost

Je uvedená na energetickém štítku. Platí pravidlo, že čím vyšší energetická třída, tím nižší spotřeba energie. Za spotřebiče v nejvyšší třídě A nebo B zaplatíte o něco více, později však značně ušetříte na provozních nákladech.

Řada lednic

Stanovit si parametry je vhodné ještě před návštěvou obchodu. Zdroj: Shutterstock

Hlučnost

Nejtišší modely dosahují hlučnosti pod 38 dB. Pokud se hodnota blíží k 50 dB, je to hluk, který vás při intenzivním provozu bude rušit a časem může být až velmi nepříjemný. Proto si tento parametr dobře zkontrolujte.

Text: Miroslava Maceková
Foto: Shutterstock
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: Jak vybrat lednici kuchyň Lednice
Sdílejte článek

Diskuze