Proč je tak důležité používat správné množství pracího prostředku?

Proč je tak důležité používat správné množství pracího prostředku?

04. 03. 2019 Sdílet

Když používáte málo pracího prostředku, škodí to prádlu i pračce. Bílé oblečení postupně šedne, barevné ztrácí jas a sytost, skvrny se úplně nevyperou a nerozpuštěné nečistoty se do prádla zapírají. V pračce se navíc postupně usazuje vodní kámen.

Používat více pracího prostředku také není řešením. Nadměrná dávka totiž vytvoří příliš mnoho pěny, prádlo je třeba více máchat a zvyšuje se spotřeba vody. Zaplatíte zbytečně moc za vodu i za prací prostředky a navíc zatěžujete životní prostředí. Na prádle většinou zůstávají zbytky pracího prostředku, což může vyvolat alergie a různé kožní reakce. Na tmavém oblečení mohou být zbytky pracího prostředku dokonce vidět.

FOTO BSH domácí spotřebiče

FOTO BSH domácí spotřebiče

Co s tím? Nechte dávkování na pračce. Moderní pračky Bosch s funkcí i-DOS™ si umí samy dávkovat prací prostředek dle aktuální potřeby, a to na mililitr přesně. Stačí naplnit zásobník. Integrovaná čidla rozpoznají druh látky, množství prádla v bubnu i stupeň jeho znečištění. Podle toho a nastavené tvrdosti vody pračka automaticky přizpůsobí dávku pracího prostředku. Zásobník vydrží na přibližně 20 cyklů praní, po které se nemusíte vůbec o nic starat. Jednoduše vložíte prádlo do bubnu, spustíte program a můžete jít odpočívat. Pračka se postará o vynikající výsledky a ještě vám ušetří peníze.

FOTO BSH domácí spotřebiče

FOTO BSH domácí spotřebiče

Díky automatickému dávkování pracího prostředku i-DOS™ můžete ušetřit až 30 % detergentů. Navíc pračka spotřebuje o 7 100 litrů vody za rok méně.* Šetříte tak nejen svoji peněženku ale i životní prostředí.

Pračky Bosch jsou navíc velmi tiché a nabízejí spoustu užitečných funkcí. Pokud například po spuštění programu najdete nějaké zapomenuté prádlo, můžete běžící cyklus díky funkci Reload zastavit, otevřít dvířka pračky a chybějící prádlo přidat. Funkce VarioPerfect™ zase umožňuje přizpůsobit program vašemu životnímu stylu – buď ho urychlit a vyprat prádlo za kratší dobu, nebo vyprat s významnou úsporou energie až 50 %. Je jen na vás, zda preferujete rychlost nebo úspory.

FOTO BSH domácí spotřebiče

Více na www.bosch-home.cz . Podívejte se také na toto video.

* Průměrná spotřeba při 220 cyklech praní za rok. Zdroj: wfk, Institute for Applied Research, Study Report 5132/10.

ZDROJ: PR článek BSH domácí spotřebiče

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: moderní pračky pracky
Sdílejte článek