Drsný dům do drsné přírody: Asymetrie a rezavá fasáda

Drsný dům do drsné přírody: Asymetrie a rezavá fasáda

28. 02. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Chata uprostřed hor je charakteristická nepravidelným členěním, použitím kamene a rezavé fasády. Fascinuje překvapivou asymetrií a radikálním čistým řešením interiéru.

foto: Skylab

foto: Skylab

Do drsné přírody drsná tvář

Minimalismus ve spojení s nepravidelnými geometrickými tvary, použitím kamene, oceli a skla v kombinaci se dřevem přináší působivý efekt, ale i funkčnost. Dům je postaven na svažujícím se svahu, vstup je z cesty, ale strana domu orientována do zahrady musí být podložena pilíři. Architekti velmi příjemně využili exteriérové možnosti a danosti pozemku. Z terasy na přízemí domácí vidí do zahrady a na nedaleké hory. V koutě krytého venkovního prostoru je umístěn trojúhelníkový bazén.

foto: Skylab

foto: Skylab

Ukotvený v hloubce

O patro výš je možné přímo z obývacího pokoje vyjít na velkou terasu s ohništěm a trojúhelníkovým pohovkou. Panoramatický výhled na hory každého okouzlí. Architekti tvrdí, že: „Owl Creek byl založen na myšlence prohloubení spojení mezi přáteli, rodinou a přírodou.“

V počátcích projektu museli architekti řešit výzvy vyplývající z lokality, tradic a zejména z omezení, které stavbě automaticky plynuly ze svahu. Řešení znělo: ukotvení struktur přímo do země.

foto: Skylab

foto: Skylab

Pro dvě rodiny

Owl Creek je domem pro dvě rodiny a s množstvím otevřených prostorů pořízených na míru obyvatel. Základem interiéru je přirozené světlo s aktivní a neustále se měnící atmosférou. Ta vždy souvisí s okolní přírodou. Jednoduše, je to příjemné útočiště v horách bez ohledu na to, zda sněží, prší, mrzne nebo pálí slunce. A víte, co je na něm ještě skvělé? Z jedné strany tak splývá s přírodou, že ho ani není vidět.

foto: Skylab

foto: Skylab

Kdo jsou Skylab?

Architektonický ateliér, který zhruba před dvěma lety založila skupina kreativních lidí v Portlandu v Oregonu. Jsou to nadšení futuristé, kteří jsou si vědomi toho, co bude budoucí architektura vyžadovat. Předem vnímají změny, které bude muset lidstvo řešit, snaží se ukázat neviditelné i těm, kteří ho dodnes nechápou, zda nepřipouštějí si ho.

foto: Skylab

foto: Skylab

foto: Skylab

foto: Skylab

Owl Creek ve zkratce

Architektonický ateliér: Skylab

Lokalita: Snowmass, Colorado, Spojené státy americké

Rozloha přibližně: 390 m2

Realizace: 2015

Více info: http://skylabarchitecture.com/work/owl-creek/

Sabína Zavarská
Zdroj a foto: Skylab

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: architektura minimalismus moderné domy novostavby rodinných domů rodinne domy
Sdílejte článek

Diskuze