Zdroj: Johana Antošová

Harmonické prostředí pro relaxaci i běžné aktivity: Novostavba v Harrachově působí v horském prostředí přirozeně

23. 03. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Když se řekne developerský projekt, evokuje nám to chladné moderní tvary a materiály, z nichž vyniká beton a kov. Není tomu tak vždy. Novostavba v Harrachově působí v horském prostředí, jako by tam patřila odjakživa. Nabízí k pobytu několik apartmánů, z nichž jsou mnohé celoročně obyvatelné. Jeden z těchto apartmánů řešil designér MgA. Josef Trakal. Výsledkem je harmonické prostředí pro relaxaci i běžné aktivity.

Interiér apartmánu využívá přírodních materiálů a můžeme v něm odhalovat i vícevrstvou symboliku. Použité barvy odrážející horské prostředí vedou myšlenkovou linii ke Krkonošům. Základovou bílou doplnil designér o světle šedou a tmavší hnědou v odstínu kmene stromů. Nejen dřevo je v této barvě, ale i některé bytové textilie (závěsy).

Obraz s dobovými lyžemi v chodbě - Apartmán v Harrachově

Interiér apartmánu využívá přírodních materiálů a můžeme v něm odhalovat i vícevrstvou symboliku. Zdroj: Johana Antošová

Dekor dubu a bílá

Celodřevěná podlaha s dekorem dubu v několika odstínech hnědé působí jako harmonizující a sjednocující prvek. „Nábytek jsme ladili do bílých tónů matového lamina Perfect sence a dekoru dubu. V kuchyni je kvůli vyšší odolnosti použitý bílý matný lak a dýhované skříňky. Pracovní a horní plochy nábytku jsou z kompaktní desky slim line,“ vysvětluje detaily Josef Trakal.

Denní zóna - Apartmán v Harrachově

Základovou bílou doplnil designér o světle šedou a tmavší hnědou v odstínu kmene stromů. Zdroj: Johana Antošová

V hlavní úloze obložení z latěk

Charakteristickým a originálním prvkem celého apartmánu je obložení z latí. Už jsme se s ním setkali v mnohých podobách, ale v tomto případě bylo přivedeno do dokonalosti. Prochází celým interiérem, zútulňuje ho a propojuje s přírodou. Laťování najdete v záhlaví postele, pod poličkami v ložnici, v obýváku, na barovém pultu v kuchyni.

V chodbě je tento prvek dokonce propojený s funkcí obrazu, ve kterém jsou umístěny zrenovované dobové lyže ze dřeva. Speciální efekt tomuto zajímavému detailu dodalo podsvícení LED páskou, zapuštěnou přímo do lyží.

Ložnice - Apartmán v Harrachově

Charakteristickým a originálním prvkem celého apartmánu je obložení z latí. Zdroj: Johana Antošová

Osvětlení z Liberce, nábytek z nedaleké truhlářské dílny

V celém bytě je zajímavým prvkem s vysokou estetickou hodnotou i osvětlení. Z velké části pochází z liberecké firmy Severské světlo. Vestavěný nábytek vyrobili truhláři z truhlářské dílny Silveko.

Přečtěte si také:
Rodinný dům se díky převládajícímu dřevu podobá horské chatě

S výsledkem jsou velmi spokojeni i samotní investoři: „Maximálně pozitivně hodnotíme skloubení moderního designu očima pana Trakala a naší představy o útulnosti a funkčnosti moderního horského bydlení. Pán Trakal nám byl kdykoliv k dispozici a vždy pružně reagoval na naše otázky a požadavky.“

Apartmán v Harrachově

ateliér: JTDesign
interiérový designer: MgA. Josef Trakal
lokalita: Harrachov, ČR
realizace: 2021

Text: Sabína Zavarská
Foto: Johana Antošová

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: apartmánový dům apartmány dřevěné obložení dřevěné podlahy nábytek na míru
Sdílejte článek

Diskuze