Kamennou stodolu proměnili na romantický domeček pro dva

22. 12. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Irská příroda je lákadlem pro mnohé turisty z celého světa. Nemovitost, kterou vám dnes představíme, je ideálním útočištěm pro romantickou dovolenou ve dvojici mimo rušných velkoměst. Chata stvořená ze staré kamenné stodoly se nachází v irském městečku Ardcath, které je vzdáleno necelou hodinu cesty od známé metropole Dublin.

Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Stavba má pojmenování Crows ‚Hermitage (v překladu Poustevna vran) a v současnosti je využívána jako rekreační ubytovací jednotka, která je dostupná každému zájemci přes známý cestovatelský portál Air Bed and Breakfast.

Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Kompaktní budova je tvořena vlastně jednou velkou a zejména vysokou místností, která v sobě zahrnuje vstupní halu, obývací pokoj a kuchyň v přízemí a ložnici na otevřené galerii (v patře). Jedinou oddělenou částí, která se nachází za kuchyní, je koupelna (sprcha) a toaleta. Původní stodola měla dvě patra avšak s velmi nízkým stropem, proto se současný majitel rozhodl pro zmíněnou dispozici.

Přečtěte si také:
Manželský pár si „adoptoval“ starou stodolu a vdechl jí nový styl života
Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Okna v hlavní části na přízemí jsou umístěna velmi nízko, protože jsou zasazena do původních otvorů dveří. V interiéru je však bohatý objem denního světla zejména díky téměř zcela prosklené přední fasádě, která slouží zároveň jako hlavní vchod, ale i kvůli vybudování několika střešních oken. Fasádu tvoří dvoukřídlé prosklené dveře a na míru vyrobené okno, které se táhne až pod vrchol budovy. Skla lemují masivní dřevěné rámy, které výborně dotvářejí kamennou kompozici z exteriéru i z interiéru.

Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Prosklená fasáda je zevnitř chráněna dlouhými závěsy, které se v případě potřeby (například na noc) dají zatáhnout a zajišťují tak kromě soukromí i určitou izolaci. Zadní fasáda nabízí originální kamenné schody, které vedou až k oknu ložnice.

Přečtěte si také:
Unikátní proměna 200-leté kamenné stáje
Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Přestože podlaha a střecha byly během rekonstrukce v roce 2008 izolovány, kamenné stěny pláště majitel ponechal nahé. Určitý komfort tedy musel ustoupit autentičnosti, a proto se vám může snadno stát, že v nemovitosti zažijete poměrně chladné chvíle. Pro tyto účely jsou zde přítomna kamna na dřevo, která umějí rozehřát prostor rychle a spolehlivě. Avšak zejména na noc je zabudován i záložní elektrický ohřívač. Tlusté kamenné stěny jsou však ideální zejména v létě, protože v interiéru je díky nim neustále velmi příjemná teplota.

Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Foto: Colm

Okolí chaty je skutečně zajímavé a hodné přezkoumání. Lokalita nabízí mnoho vábivé zákoutí a zároveň je vhodná k prozkoumání východního pobřeží a výlety do Dublinu. Noc v nemovitosti vás v současnosti vyjde na 86 euro.

Přečtěte si také:
Starou stodolu předělali na útulné místo, kde se setkávají s přáteli
Foto: Colm

Foto: Colm

Text: Anna Martausová
Foto: Colm
Zdroj: smallhousebliss.com, airbnb.com

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: kamenna stavba rekonstrukce rodinny dum stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze