Luxusní dramatický dům, který se dívá na oceán

03. 05. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Umíte si představit luxusní dům s plochou tři tisíce metrů čtverečních, který poskytuje výhled přímo na Tichý oceán? Tento dramatický superdům s ozeleněnými střechami, který poskytuje svým návštěvníkům neuvěřitelný výhled a pohodlí, jaké si jen málokdo z nás dokáže představit, vyšel z dílny studia Ezequiel FARC a stojí v mexickém přístavu Puerto Vallarta.

Vše potřebné pro relax

Cílem architektů bylo maximalizovat propojení domu, konkrétně obývacího prostoru s oceánem, který jej obklopuje. Luxusní stavba je specifická nejen zelenými střechami, ale i zelení na zdech. Vallarta house, jak nazvali projekt, je soukromou rezidencí a představuje tichou oázu pro relax a rekreaci se vším možným vybavením, na které byste si vzpomněli. Nachází se zde osm ložnic, fitness centrum, domácí kino, dvě vířivky, terasa s bazénem a ohništěm, četné multifunkční prostory pro setkávání uvnitř i venku.

Vallarta House_Ezequiel Farca_01

Příroda, kam se podíváte

Stavba mohutné rezidence je fúzí přírodních materiálů a textur, které výrazně přispívají k původnímu schématu designu. „Použití přírodního kamene a betonových zdí vytváří svěží duální prostory, které poskytují pasivní ochlazení v horkých obdobích. Dům ve stylu modernismu z padesátých let je harmonizovaný prostřednictvím přírodních materiálů – zelených stěn, nábytkem na míru z ořechového dřeva. Nábytek i dekorativní prvky byly výhradně vybrány a navrženy tak, aby komunikovaly s celkovou architekturou domu. Barvy a lněné tkaniny přinášejí do domu na pláži teplo, pohodovou a atmosféru, konstrukce z poloviny minulého století je doplněna retro prvky v celé budově,“ vysvětlují tvůrci návrhu.

Přečtěte si také:
Nádherná vila ukrytá v lesích poblíž hlavního města

Vallarta House_Ezequiel Farca_15

Photocredit: Roland Halbe

Photocredit: Roland Halbe

Světlo, vzduch a harmonie

Dokonalého prosvětlení domu je dosaženo prosklením mnoha stěn odshora až po spodek. Velice šikovným a působivým řešením je možnost odsunout prosklení na každém pokoji a pokoj takto přímo spojit s vnějším prostředím terasy. Po otevření pokoje máte pocit, že sedíte, ležíte, či spíte přímo na terase. Při takovém výhledu to musí být jednoznačně neuvěřitelný zážitek. Podobně, i hlavní obývák a jídelna jsou obklopeny skelnými stěnami, které se otevírají, a tak se obývací prostor přímo sloučí s bazénovým a terasovým exteriérem.

Photocredit: Roland Halbe

Photocredit: Roland Halbe

Vallarta House_Ezequiel Farca_09

Vallarta House_Ezequiel Farca_10

Zeleň chrání před teplem

Přízemí domu je zaměřeno na sociální účely, setkávání, a proto ho tvoří společenské prostory. Na druhém podlaží se nachází soukromá zóna s příjemnými ložnicemi a dalšími nezbytnými prvky domova. Zelené stěny a střechy mají nejen estetickou funkci. Pomáhají chránit dům před teplem a také slouží k integraci domu s okolní krajinou.

Přečtěte si také:
Domy do „L“ šetří prostor a chrání soukromí, tento je navíc včleněn do svahu
Photocredit: Roland Halbe

Photocredit: Roland Halbe

Vallarta House_Ezequiel Farca_11

Vallarta House_Ezequiel Farca_04

Photocredit: Roland Halbe

Photocredit: Roland Halbe

Vallarta house

Architekti: Ezequiel Farca + Cristina Grappin

https://www.facebook.com/efdiseno/

Interiérový design: Ezequiel Farca + Crsitina Grappin

Ezequiel Farca, Angelique Bidet, Michaela Stachová

Lokalita: Puerto Vallarta, Mexico

Rok realizace: 2014

Plocha: 3 000 m2

Text: Sabína Zavarská

Foto: Jaime Navarro, Roland Halbe

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: dum luxus rezidence vila
Sdílejte článek

Diskuze