Ukázkový moderní dům v blízkosti Brna

Vzorový dům, který reprezentuje práci stavební a developerské firmy, si jeho majitel stavěl pro sebe a svou rodinu. Zatím zde nebydlí a dům slouží hostům, ale v budoucnu se tu majitelé plánují usadit.
Reklama

O bydlení v rodinném domě v blízkosti Brna je velký zájem. Místní developerská a stavební firma se proto nebála realizovat svůj stavební záměr v Kobylnicích na Moravě. Úspěch se dostavil velmi rychle. Výhodou bylo to, že budoucí obyvatelé mohli navštívit vzorový dům a na vlastní kůži se přesvědčit, jak se jim bude bydlet.

„Chtěli jsme klientům ukázat, jak vypadá naše práce v praxi. Snažili jsme se ho postavit nadčasově, aby byl aktuální i po několika letech. Zákazníci stále preferují možnost prohlédnout si výsledný produkt na vlastní oči, ne pouze v katalogu,“ vysvětluje majitel. Vzorový dům bude časem sloužit majiteli stavební firmy a jeho rodině.

Ukázkový moderní dům

Na stavbě vzorového domu developerského projektu zúročila firma všechny své dlouholeté zkušenosti. Při jeho projektování i stavbě dbali na výběr kvalitních stavebních materiálů s dlouhou životností. Moderní stavba s jednoduchými liniemi a sedlovou střechou nabízí komfortní a nadčasové bydlení. Vzorový dům momentálně stále slouží na reprezentativní účely či přechodné ubytování rodinných známých. Stále však platí rozhodnutí majitele nastěhovat se sem.

„Časem tu plánujeme s manželkou bydlet. Zatím je to pro nás velké. Ještě mám rodiče, které bude potřebné doopatrovat. Proto jsme i v přízemí vytvořili bezbariérový přístup do všech místností. Nebo se sem přestěhujeme i se synem a jeho rodinou. Nikdo neví, co nám budoucnost přinese,“ dodává majitel.

Nadčasová moderní střecha

Moderní objekt ozvláštňuje šikmá sedlová střecha Tondach v atraktivním černém provedení s vysokým leskem. Volba padla na keramickou tašku Stodo. Tento model zaručí maximálně funkční a bezpečnou střechu.

„Dům jsme se snažili postavit nadčasově, a tak  jsme potřebovali odolnou střešní krytinu, která by působila moderně a zachovala si svou barevnost. Proto jsme si vybrali pálenou krytinu značky Tondach. Na základě dlouholetých zkušeností ze stavebnictví už tuto krytinu znám, takže jsem věděl, do čeho jdu,“ objasňuje majitel. Černou střechu si pochvaluje nejen z hlediska estetiky. Z hladkého glazovaného povrchu se rychle odpuzují i nečistoty či prachové částice. „Někteří zákazníci měli obavy z černé střechy, hlavně kvůli zvýšené teplotě v podkroví. V tomto domě jim názorně předvedeme, že pokud mají dobře zaizolovanou střechu, tak se toho nemusí obávat. Klima je tu celoročně velmi příjemné,“ dodává.

Mysleli i na budoucnost

Důkazem toho, že to majitel s bydlením v domě myslí vážně, je i snaha o energetickou soběstačnost. Na střeše jsou umístěny solární kolektory, které pomáhají ohřívat vodu v bazénu. Dům se vytápí pomocí tepelného čerpadla prostřednictvím podlahového topení a radiátorů. „Celkové náklady na provoz celého domu se pohybují v průměru kolem 3000 korun měsíčně. Vzhledem k technickému vybavení domu jsou to velmi dobré náklady,“ pochvaluje si majitel.

Vnitřní dispozice

Majitel si dům navrhl sám. S architektem doladili už jen technické detaily. Přízemí je navrženo jako samostatná bytová jednotka. Kromě kuchyně, obýváku a jídelny se tu nachází i ložnice, koupelna s toaletou, prádelna a vchod do prostorné dvougaráže a technické místnosti. Moderním doplňkem je i bezbariérový sprchový kout, který zároveň slouží i jako infrasauna.

Prostor v přízemí pomáhá prosvětlit schodišťová šachta, jíž dominuje netradiční lustr. Ten vyrobil sám majitel. V poschodí se nachází velkorysý podkrovní prostor, který tvoří dva dvoulůžkové pokoje, toaleta, koupelna a prostorná ložnice se samostatným šatníkem. Dostatek denního světla a čerstvého vzduchu zabezpečují v podkroví plastová okna s izolačním trojsklem; v koupelně a šatníku zase střešní okna.

Vzorový nejen v interiéru

Majitel dbal i na ukázkovou úpravu exteriéru. Při jeho návrhu spolupracoval se zahradním architektem, se kterým ho spojuje dlouholetá spolupráce. Kromě výsadby okrasných rostlin a stromů si zde své místo našla i malá zahrada. V ní si majitelka pěstuje sezónní zeleninu. Výhled nejen na exteriér, ale i okolní přírodu, si mohou manželé a jejich hosté vychutnat na terase s vířivkou. Stínění zabezpečuje odolná designová textilie. Osvěžení během teplých dnů nabízí také bazén, který je mimo sezóny zastřešený.

Text:  KRISTÝNA LIŠKOVÁ

Foto: TONDACH

Zdroj: Časopis HOME

Reklama

Komentáře

  • Dům je velmi pěkný i praktický. Chybí mi zde ale informace o ceně domu včetně pozemku bez vnitřního vybavení.

    Ing. Mojmír Res

Komentovat