Inteligentní dům – to je Domintell

09. 08. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Seznamte nás ve stručnosti s historií vaší společnosti… CMS, s. r. o., byla založena na podzim roku 1999. Od té doby se podílela na mnoha projektech a kompletních realizacích v oboru průmyslové automatizace, mimo jiné na realizaci nemalého počtu projektů pro jednoho z nejnáročnějších zákazníků v ČR, a to akciovou společnost Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

V roce 2000 se stala distributorem a autorizovaným servisním partnerem firmy LJU Automatisierungstechnik GmbH, dodávajícím na český trh řídicí systémy pro elektrické závěsné a válečkové dráhy. V roce 2001 se CMS, s. r. o., stala systémovým integrátorem výrobce řídicích a vizualizačních systémů – firmy GE Fanuc Intelligent Platforms a zároveň rozšiřuje svou nabídku o prodej a servis PC techniky a příslušenství.

V roce 2007 započala spolupráce s firmou Domintell, pro kterou se stala autorizovaným partnerem. Systémy domácí automatizace Domintell se zaměřují na projekty tzv. inteligentních domů. Firma CMS vypracuje návrh a projekt systému a zajistí technickou podporu a kvalifikovaný servis.

V roce 2009 CMS, s. r. o., prohloubila spolupráci s firmou GE Fanuc Intelligent Platforms a stala se jejím distributorem pro český trh.

Jaké inteligentní systémy nabízíte? Různé druhy, možnosti, funkce, ceny… O které je největší zájem a kolik se jich za poslední rok prodalo?
Inteligentní dům Domintell v sobě zahrnuje kompletní řízení všech možných činností v domácnosti: vytápění, rekuperace, osvětlení, simulace přítomnosti, SMS alarm, ovládání zabezpečovacích i jiných čidel, ovládání různých pohonů, filtrace a napouštění bazénu, zalévání zahrady, fotovoltaické systémy, audiovizuální technika a podobně. Vše řídí centrální jednotka (obdobná koncepce jako u průmyslových řídicích systémů PLC), což umožňuje jednotnou komunikaci mezi všemi podsystémy. Programování takového systému se děje pomocí grafického rozhraní s dětsky snadnou obsluhou. Značka inteligentních domů Domintell navazuje na bohatou tradici belgického výrobce, velmi rozšířeného nejen v západní Evropě, ale i na Slovensku či v Chorvatsku. Nyní rozšiřuje svou působnost i do České republiky. Za poslední rok se můžeme pyšnit již prvními instalacemi v Praze i jiných lokalitách a spoluprací se zkušenými projektanty a elektromontážními firmami.

Inteligentní byty Domintell v Nymburce
Prvky systému Domintell pro inteligentní domy budou osazeny v novém polyfunkčním domě, který se buduje v historickém centru města Nymburk. Jedná se o projekt 9 bytů, které budou vybaveny Domintellem. Domintell bude ovládat osvětlení, topení a zásuvky pomocí běžného tlačítka i přes GSM bránu, tj. mobilní telefon. Jedná se o unikátní projekt, protože takovéto byty se v ČR dosud příliš nenabízely. Klient získá nadprůměrný standard bydlení téměř zadarmo.

Další podrobnosti a informace naleznete na domovských stránkách projektu (www.nymburk-byty.cz) nebo kontaktujte naše odborníky.

Jak se v poslední době vyvíjí zájem Čechů o automatizaci domu?
S rostoucí životní úrovní v České republice stoupá i zájem o možnosti pohodlnějšího bydlení, s čímž souvisí i rostoucí poptávka po systémech inteligentních domů. To dokumentuje i fakt vstupu renomované značky domácí automatizace Domintell na český trh.

Jaká je v oblasti inteligentních domů na tuzemském trhu konkurence? Kolik (odhadem) působí v dané oblasti českých, kolik zahraničních firem. Čím se lišíte od ostatních firem?
V České republice působí již několik zkušených dodavatelů, většinou z řad místních firem. Tyto domácí producenty můžeme spočítat na prstech jedné, maximálně dvou rukou. Domintell je jednou z prvních zahraničních značek inteligentních domů. Výhoda značky Domintell spočívá v komplexnosti a jednoduchosti instalace – můžeme mluvit v určitém smyslu o „krabicovém řešení“. Základem systému Domintell je programovatelná centrální jednotka (v podstatě PLC) a vzhledem k dlouholeté zkušenosti společnosti CMS, s. r. o., se zařízeními podobného charakteru můžeme zákazníkovi nabídnout jistotu a kvalitu provedené práce. To vše současně velmi příznivě ovlivňuje i cenu tohoto systému.

Chystáte v blízké době rozšířit nabídku firem o další produkty? Pokud ano, o jaké?
Značka inteligentních domů Domintell je progresivní a neustále přichází na trh s novými možnostmi nabídnout zákazníkovi ještě větší pohodlí a design – to bylo také důvodem zavedení možnosti integrace prvků do designu Bticino. Momentální novinkou je obousměrná komunikace přes Ethernet, napojení na iPhone či iPad a vzdálená správa.

Spuštění e-shopu pro Domintell na stránkách www.inteligentnidum.info.

RNDr. Vratislav Kolinský, CMS, s. r. o. (www.cmsys.cz, Nádražní 296, 293 01 Mladá Boleslav, tel. +420 326 700 610, prodej@cmsys.cz), obchodní zástupce společnosti Domintell

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: projekt rodinne domy technika
Sdílejte článek

Diskuze