4 tipy jak se starat o klimatizaci do bytu

4 tipy jak se starat o klimatizaci do bytu

02. 01. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Klimatizace je skvělé zařízení s nízkou spotřebou energie, ale jen pokud se o ni dobře staráte. V případě, že je zanesená, nejenže 100% neplní svoji funkci, ale spotřebovává více energie než kdyby byla čistá a […]

Klimatizace je skvělé zařízení s nízkou spotřebou energie, ale jen pokud se o ni dobře staráte. V případě, že je zanesená, nejenže 100% neplní svoji funkci, ale spotřebovává více energie než kdyby byla čistá a velmi rychle dochází k jejímu poškození. Zvýšené množství plísní a prachu ve vzduchu může navíc působit jako spouštěč alergií. Proto je třeba klimatizaci důkladně čistit a dezinfikovat. Poradíme vám jak na to.

1) Filtry

Nutnost údržby vždy záleží na prašnosti v místnostech, kde se klimatizace používá. Pokud vlastníte nástěnnou klimatizaci, je potřeba tak jedenkrát měsíčně vyndat prachové filtry a vymáchat je ve vodě s čistícím prostředkem. Celý vnitřek přístroje je pak dobré vysát a vyčistit od zbytků prachu. Nezapomeňte omýt i plastovou předfiltraci. Venkovní jednotka by se měla čistit alespoň dvakrát ročně. Využíváte-li klimatizaci i k topení – tedy s tepelným čerpadlem, měli byste ji zbavovat nečistot častěji.

2) Dezinfekce

Většina nemocí se šíří v uzavřeném prostoru. Vzduch v interiérech je totiž pětkrát více znečištěn než ten venku. Dezinfekční přípravky dokážou z klimatizace odstranit bakterie, viry i plísně. Prostředek do přístroje aplikujete pomocí hadičky do nasávacích otvorů a trysek vypnuté klimatizace. Spustit ji opět lze za dvacet minut po použití.

czech-klima

3) Čištění výparníku

K výparníku se dostává mnohem hůř než k filtrům. Nachází se totiž až za nimi. Pro běžnou údržbu stačí, když jej budete zbavovat nánosů nečistot pomocí speciálních čistících sprejů. Proto, aby se výparník nezanášel, je hlavní věnovat dostatečnou péči filtrům.

4) Nechte to za sebe udělat jiné

Pokud si nejste jisti svými technickými dovednostmi, uděláte nejlépe, pokud si na čištění klimatizace pozvete odborníky. Budete tak mít jistotu, že vše proběhne v pořádku a nezůstane vám v ruce žádný šroubek ani filtr navíc. 

CZECHKLIMA s.r.o.

Kategorie: Vytápění
Tagy: klimatizace klimatizace do bytu nemoci spotreba vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze