spotreba

Sklenice vody
Spotřebiče

6 změn, kterými snížíte spotřebu vody o polovinu

Pokud promyšleně změníte vybavení koupelny a kuchyně, spotřebu vody můžete snížit o polovinu, možná i o více. Váš komfort se tím však nesníží, spíš naopak.

Voda úspora
Koupelny

9 tipů, jak uspořit vodu v domácnosti aneb každá kapka se počítá

Některá úsporná opatření vyžadují jistou investici – například koupi úsporné baterie či myčky. Jsou však i taková, která vás nebudou stát ani korunu. Stačí změnit zvyky a čtyřčlenná rodina může ročně ušetřit až 200 tisíc litrů vody.

FOTO KORADO
Vytápění

Stručný přehled problematiky měřičů spotřeby tepla a regulace

Evropská legislativa a příslušné české vyhlášky stanovují  majitelům domů povinnost vybavit vnitřní rozvody  tepla pro vytápění příslušnými měřidly nebo indikátory  spotřeby. Cílem je přesně sledovat spotřebu tepla v jednotlivých bytových jednotkách a spravedlivě  rozúčtovat náklady na vytápění. Navzdory nedávnému „zjemnění“ zákona, které určilo, že „měřidla se nemusí instalovat tam, kde nejsou potřeba“, pro většinu z nás taková povinnost platí i nadále.

Vytápění

4 tipy jak se starat o klimatizaci do bytu

Klimatizace je skvělé zařízení s nízkou spotřebou energie, ale jen pokud se o ni dobře staráte. V případě, že je zanesená, nejenže 100% neplní svoji funkci, ale spotřebovává více energie než kdyby byla čistá a […]

NED a pasivní domy

6 věcí, které byste měli vědět o průkazu energetické náročnosti budov

Energetické štítky pro budovy jsou stavebnickým tématem letošního roku číslo jedna. Co zjednodušené označení, které se vžilo pro Průkaz energetické náročnosti budovy (jak zní oficiální termín), vlastně znamená a kdo všechno ho musí mít?

Návštěvy domů

Průkaz energetické náročnosti budovy

Koupili byste si pračku nebo ledničku energetické třídy D? Asi ne. Nejspíš byste ji ani nikde nesehnali. Zavedení energetických štítků totiž ovlivnilo celý trh. Zákazníci přestali neúsporné spotřebiče kupovat a výrobci je přestali vyrábět. Životnost […]