Koupelnové doplňky

Koupelnové doplňky Koupelnové doplňky tvoří v každém prostoru jedinečnost a styl místa. Pro koupelnové doplňky je neméně důležitá i funkčnost, údržba praktičnost. Mnohem praktičtější budou koupelnové doplňky s hladkých povrchů, lehce omyvatelných materiálů.
Koupelna ve stylu vintage
Design

Koupelna ve stylu vintage

Historický, výběrový, klasický. I takové ekvivalenty má slovo vintage. Kromě mnoha jiného se za ním skrývá i styl zařizování interiéru, který si nachází své místo v mnoha našich domácnostech. Najdete se v něm i vy?

Osvěžení ve sprše, nebo relax ve vaně?
Koupelnové doplňky

Osvěžení ve sprše, nebo relax ve vaně?

Patříte k milovníkům dlouhých relaxačních koupelí, nebo dáváte přednost rychlé osvěžující sprše? Odborníci se shodují, že každá z variant má své plusy a mínusy. Představíme vám je, abychom vám pomohli se správně rozhodnout.

Zařizujeme koupelnu – trendy, rady a tipy na nákup
Doplňky do koupelny

Zařizujeme koupelnu – trendy, rady a tipy na nákup

Koupelna, často navzdory nejmenšímu počtu čtverečních metrů, které se jí v bytě věnují, v ničem za ostatními místnostmi nezaostává. Dokáže být bláznivá, decentní, exotická i zenová...

Úvod do světa dekoru a koupelnové variace
Dekor

Úvod do světa dekoru a koupelnové variace

Když se řekne dekorování či dekor, tak mnohým racionálně smýšlejícím, zvláště pak mužům, naběhne husí kůže. Zvelebení vlastního bytu třeba za pomoci ornamentu a doplňků se však nemusíte bát. Vždyť podle slovníku cizích slov dekor znamená […]

Neméně důležité je myslet na to jakou zátěž by měl jednotlivý doplněk udržet. Proto budeme pro lehčí předměty volit formu úchytek, která nepotřebuje žádné speciální nářadí. Naopak u těžších předmětů je nutné vrtání do zdi, které je náročné z hlediska obložení koupelny a tvrdosti zdí. Na trhu je velké množství doplňků do koupelen různého provedení, materiálů, ale i designu. Vše by mělo barevně ladit s prostorem.

Dělení koupelnových doplňku:

KOUPELNOVÉ DOPLŇKY KE SPRŠE

Jsou určeny přímo ke sprchování a to buď ve formě držáků mýdla, žínky, nebo jako dávkovače mýdla či šampónu. Z materiálů ke vhodný plast nebo kov.

DOPLŇKY K WC MÍSE

Především jde o umístění toaletního papíru a toaletního kartáče. Je možné je umístit do různých stojanů či věšáků. Materiály jsou dřevo, plast nebo kov.

KOUPELNOVÉ DOPLŇKY K UMYVADLU

Může se jednat o držáky zubních kartáčků, pohárků na vodu, zubních past či mýdel, zde můžeme použít i různé druhy dávkovačů mýdla. Materiál pro tyto koupelnové doplňky může být plast, sklo, keramika, bambus, dřevo nebo drátěný kov.

VĚŠÁKY NA RUČNÍKY

Měli by poskytovat možnost použití ručníku buď při mytí v umyvadle, ve vaně či sprchovém koutu. Mohou být s pevnými úchyty či s přísavkami. Ve formě klasických háčků, háčků s klipsem, kulatých věšáků, tyčových věšáků, kruhových věšáků nebo žebříků. Vyrobeny z různých materiálů jako je plast, dřevo či kov.

POLICE

Police jsou koupelnové doplňky, které slouží jako odkládací plocha nezbytných předmětů denní potřeby a jsou ideálním prostředkem jak ušetřit prostor pro další věci v koupelně jako jsou tekutá mýdla, šampóny, pěny do koupele, kosmetika a další. Důležitý je materiál a tvar. Můžeme použít skleněné, plastové, kovové nebo drátěné. Umístěné v závěsu či v rohu koupelny, nebo na vaně.

ORGANIZÉRY

Mohou být použity jak uvnitř koupelnového nábytku, kde se bude jednat především o různé krabice s přihrádkami nebo o organizéry ve venkovním prostoru na poličkách z různých tvarů hranaté či kulaté a z různých materiálů plast, dřevo, bambus nebo látka.

KOŠE

Záleží na účelu použití, zda půjde o odpadkové koše nebo koše na prádlo. Zde je nutné předem určit jeho rozměr a druh vhodného materiálu. Je možné použít plast, kov, ratan nebo bambus.

SUŠÁKY NA PRÁDLO

Pokud nemáme prostor, kde usušit prádlo je možné využít různé druhy sklápěcích sušáků, žebříkových sušáků spojených i s vytápěním koupelny nebo závěsných sušáků. Použitý materiál pro tyto koupelnové doplňky bude plast, kov nebo dřevo.

DÓZY NEBO BOXY

Koupelnové doplňky můžou být i různé dózy a boxy. Jsou praktické k uschování vatových tyčinek, kapesníčků či odličovacích tampónů. Můžeme použít různé materiály plast, kov nebo bambus.

DRŽÁKY

V koupelně je nutné používat i fén, kulmu, žehličku na vlasy nebo holicí strojek. Vše lez umístit do praktických držáků, které budou splňovat i bezpečnostní hledisko spojené s úrazem elektrickým proudem.

 

Koupelnové doplňky je možné ladit do retro stylu, klasiky nebo moderně. Důležité je i různé barevné provedení a materiály, které dodají koupelně osobitý styl. Vždy by ale vše mělo být v souladu s koupelnovým nábytkem, vodovodními bateriemi a celkovým stylem interiéru koupelny.

Srovnané a prakticky uložené věci působí uklizeně a uspořádaně. Ušetřený čas dlouhým hledáním lze využít k jiným činnostem. Koupelnové doplňky jsou nedílnou součástí dnešních koupelen.