Koupelnové předložky

Koupelnové předložky Koupelnové předložky slouží především k tomu, abychom nevstupovali po vykoupání nebo osprchování v koupelně na podlahu mokrými chodidly, které nám mohou uklouznout a může tak dojít k vážným úrazům.  Nebo jen prostě nohy neprochladnou na studené podlaze, která není vybavena podlahovým topením. Koupelnové předložky mají i estetickou funkci koupelnového doplňku. Svou krásou zvýší eleganci a jsou příjemné na dotek.
Dvě koupelnové proměny
Koupelnové baterie

Dvě koupelnové proměny

Majitelé zrekonstruovali během jednoho roku hned dvě koupelny v prvorepublikové vile v Plzni. Podobě obou koupelen pomohla spolupráce s šikovnými designéry a obkladačem. Rekonstrukce zbavila koupelen špatné dispozice, přibyly moderní materiály a cenné úložné prostory.

Moderní koupelnové vychytávky
Koupelnové baterie

Moderní koupelnové vychytávky

Design pro design je jako haute couture v módním průmyslu. Krásný na pohled, ale těžko nositelný. Je proto dobré vzít si z krásných koupelen inspiraci, ale je k tomu ještě potřeba přidat i prvek konfekce, […]

Koupelnové souvislosti
Koupelnové předložky

Koupelnové souvislosti

Naše stálá spolupracovnice, designérka Jasna Opavská, tentokrát vzala do parády byt pro pracovně vytíženého mladého muže. A protože se novostavba začala zařizovat dostatečně včas, mohla se do interiérů pustit opravdu z gruntu – nejen od podlahy, ale i od zdí a stěn. Zkrátka od dispozice. Z dispozičních změn v malém bytě vytěžily všechny místnosti, asi nejvíce však koupelna – získala nějaký ten čtvereční metr navíc, a ještě i navázala dobré vztahy s ložnicí.

Koupelnové předložky rozdělujeme podle účelu použití:

DO KOUPELEN

Tyty koupelnové předložky budou ve tvaru čtverce, obdélníku, oválů nebo kruhu.

NA WC NEBO K BIDETU

Charakteristický je jejich tvar, který musí kopírovat záchodovou mísu, která je zapuštěn do podlahy. Nalezneme ji pod názvem vykrojená předložka. U záchodových mís zapuštěných ve zdi je tento tvar nadbytečný, zde stačí klasický pravidelný tvar.

KOUPELNOVÉ PŘEDLOŽKY KE SPRŠE

Zde půjde především o to, aby koupelnové předložky byly z materiálu, který neabsorbuje velké množství vody a pokud možno se pod ním nemohly usazovat bakterie, mikroby a plísně.

K SAUNĚ

Pokud někdo doma používá klasickou saunu, musí se poté schladit ve studené sprše nebo bazénku. Zde je nutné, aby předložka neklouzala a neabsorbovala velké množství vody.  To znamená, aby zajišťovala bezpečí a hygienu.

Dále rozdělujeme koupelnové předložky podle druhu materiálů:

Z FROTÉ

Froté koupelnové předložky se hodí pro koupelny, kde je větší pohyb osob, neboť se mohou prát společně s ručník nebo osuškami v pračce. Vyrábí se o různé plošné hmotnosti. Nejčastěji je to 750 g/m². Což zaručí její rychlé neopotřebení a může být více namáhána.  Takéto koupelnové předložky můžeme použít oboustranně a vybírat si můžeme z různých druhů barev a rozměrů. Rozhodující je jejich plastický efekt, ale samozřejmě i obrubovací švy. Nestačí jen klasické obšití nití, ale je důležité použití overlocku nebo tria, kdy je lem obšit několika nitěmi najednou a tím je zaručena jeho pružnost a dostatečná pevnost. Hodí se k vaně nebo sprchovému koutu. Prát je můžeme na 90 °C.

Z AKRYLU NEBO POLYAKRYLU

Akryl nebo polyakryl rychle schne. Tyto koupelnové předložky se vyrábějí s výškou vlasu, nejčastěji je to 18 mm. Tyto předložky mají své přednosti v protiskluzové rubové úpravě, která bývá vyrobena z latexu.  Dobře se udržují a nemá ne ně vliv vlhké prostředí. Prát je můžeme na 30 – 40 °C.

ŽINYLKOVÉ

Jsou vyrobeny z mikrovlákna, které je ekologické, protiskluzové a jemné na dotek.  Má výborné sací schopnosti a udržuje tak dlouhý pocit sucha. Odpuzuje nečistoty a je vysoce odolný proti zašpinění. Žinylkové koupelnové předložky lze prát na 40 °C.

Z POLYESTERU

Polyester je vyroben ve formě mikrovláken, které jsou velmi jemné, mají vysokou absorpci vody a rychleschnoucí povrch. Lze prát na 40 °C.

DŘEVĚNÉ ROHOŽE

Mohou být vyrobeny např. z dřeva afrického ořechu Gombe. Bývají impregnovány ve lněném oleji, který zaručuje vysokou životnost. Mohou být v jednom kusu nebo se dají spojovat celků. Snadno se udržují. Ideální jsou do prostorů sprch nebo saun.

PLASTOVÉ ROHOŽE

Jsou vyrobeny z polyethylenu s povrchovou impregnací, která zabraňuje sání vody. Mají antibakteriální úpravu, která zabraňuje množení mikroorganismů a plísní. Mohou být v jednom kusu anebo se pomocí spojek spojují jednotlivé části do požadovaného celku. Dají se dokoupit i sací špunty, které zabraní posunu. Ideální jsou ke sprchám a sauně.

GUMOVÉ ROHOŽE

Jsou vyrobeny z 100% gumy v provedení různě velkých mřížek. Vyrábí se o výšce 3 a 6 mm.  Prodávají se v rolích, které je možno řezat na požadovaný tvar. Jsou odolné k opotřebení. Mřížkový povrch zvyšuje bezpečnost a oporu pod nohami. Snadno se čistí.

BAMBUSOVÉ ROHOŽE

Jsou vyrobeny z přírodního bambusu, který se v poslední době stává velmi oblíbeným materiálem, protože se dobře udržuje. Splňuje tak vysoké požadavky na útulný a moderní vzhled koupelen.

 

Koupelnové předložky podle rozměrů:

Samostatné koupelnové předložky o velikosti:

  • 60 x 100
  • 60 x 50
  • 60 x 85
  • 70 x 120

Sady o velikosti:

  • 60 x 100, 50 x 60
  • 50 x 80, 50x 40

 

Koupelnové předložky nám zútulní prostor v koupelně, na WC. Dodají pocit bezpečí, tepla a čistoty. Dají se pořídit jak samostatně nebo ve formě sad. Vždy je podstatný celkový prostor dané místnosti barevné provedení je nutné vybírat z rozmyslem, neboť koupelnové předložky jsou velmi velkým markantem celého prostoru. Vše můžeme ladit do jedné barvy s ostatními doplňky nebo v různém a barevném provedení od pruhů, ornamentů, mřížek, krychlí, bublin až po motivy květin a zvířat. Vhodným doplňkem k sadám je i potah na WC prkénko, který je vyroben ze stejného materiálu jako předložka k vaně a předložka k záchodové míse nebo bidetu.