Moderní koupelnové vychytávky

06. 07. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Design pro design je jako haute couture v módním průmyslu. Krásný na pohled, ale těžko nositelný. Je proto dobré vzít si z krásných koupelen inspiraci, ale je k tomu ještě potřeba přidat i prvek konfekce, […]

Design pro design je jako haute couture v módním průmyslu. Krásný na pohled, ale těžko nositelný. Je proto dobré vzít si z krásných koupelen inspiraci, ale je k tomu ještě potřeba přidat i prvek konfekce, tedy praktickou stránku. To si dnes uvědomují i výrobci, a proto přinášejí mnoho šikovných vychytávek také do koupelen, které nás na první pohled zaujmou především svým dobrým designem.

 

   
Designéři a projektanti koupelen se vždy snaží dodat této místnosti nezaměnitelnou tvář, často hledají souhru dvou principů: funkčnosti a estetičnosti. V nové kolekci od Axoru kladli důraz na pěknou praktičnost, obohacenou o akcenty, které všechno uvádějí do zdánlivého pohybu. Kolekce Bouroullec vytváří v koupelně krajinu, o jejíž topografii rozhoduje uživatel podle svých požadavků na funkci a estetiku. (foto: Axor, Hansgrohe, design: Ronan a Erwan Boroullec) Okolí vany a sprchy. Možnosti tvarování pokračují v celém prostoru koupelny od sprchového koutu až k různým odkládacím plochám a poličkám kolem vany. (foto: Axor, Hansgrohe)

 

   
A co baterie osazená ve stěně? Žádný problém. A může na ní přibýt i odkládací plocha, která odlehčí prostor na umyvadlové desce. Jde o polici, která zároveň slouží jako baterie. Vodovodní technika je do poličky integrována tak, aby ji nebylo vidět. Instaluje se jako běžná nástěnná baterie. (foto: Axor, Hansgrohe) Topografie umývací plochy umyvadla nebo odkládací plochy a poličky na umyvadle a v jeho blízkosti. Z umyvadlové desky vyrůstají v různých výškách odkládací plochy jako terasy kolem jezera. Budoucí majitel se může rozhodnout, jak tyto plochy využije a kde bude umístěna baterie a její ovládání. Všechno díky minerálním odlitkům, z nichž se dají vytvářet neobyčejné tvary a pěkné detaily. (foto: Axor, Hansgrohe)

 

   
Společnost Hansgrohe vyvinula i novou koncepci sprchové baterie a police v jednom. Skvělé řešení do malých koupelen, kde se bojuje o každý centimetr a police na stěně sprchy by mohla překážet. (foto: Hansgrohe) Odkládacích prostorů není nikdy dost, proto především v malé koupelně využijte i prostor pod umyvadlem. (foto: Duravit)

 

   
 Vana je největším samostatným objektem v koupelně a zabírá nejvíce prostoru. Aby se daly drahocenné metry využít i pro něco jiného než jen pro osvěžující koupel, vyvinula designérská skupina EOOS pro Duravit vanu Sundeck, kterou lze uzavřít čalouněnou odpočinkovou plochou a vytvořit tak příjemné lehátko. Tuto myšlenku z roku 2006 firma Duravit rozvinula a v současnosti nabízí kryt i pro další vany ze svého sortimentu. „Pokrývku“ tvoří čtyři prvky umístěné v řadě za sebou, které snesou zatížení až 150 kg. Dva prvky vytvoří pohodlnou sedací plochu pro koupel nohou a jeden prvek může být skvělým podnosem pro sklenici sektu nebo karafu s vodou. K dispozici jsou i varianty s výřezem pro sprchové hadice. (foto: Duravit)  Bidetové sedátko jako designový objekt. V asijském světě je kultura WC se sprškou už dávno standardem a na svých cestách ji oceňuje i stále více Evropanů, kteří si tento standard chtějí vytvořit i doma. Tohoto námětu se tentokrát ujala firma Duravit, která přichází na trh s bidetovým sedátkem s komfortem klozetu a bidetu v jednom. Je důležité vědět, že kromě přívodu vody na splachování je třeba mít připravený i samostatný přívod vody a elektrické energie pro provoz bidetu. (foto: Duravit)

 

   
Elegantní koupelna může zůstat krásná i v reálném životě, když v ní přibude množství drobností potřebných pro udržení čistoty a komfortního provozu. Jak? Skrytými odkládacími prostory, které ukryjí vše, co nechceme mít na očích. (foto: Polysystem)
 
Antibakteriální duroplastová záchodová deska s poklopem, jehož součástí je zpomalovací mechanismus Slowclose vám ušetří spoustu nervů. (foto: JIKA)

TEXT: Kamila Ďuríková
FOTO: archiv firem a vydavatelství
ZDROJ: HOME

Kategorie: Koupelny Trendy
Tagy: design koupelna Koupelnové baterie Koupelnové předložky
Sdílejte článek

Diskuze