Bydlení, které poskytují montované dřevostavby, je nízkonákladové a velmi kvalitní. Celoroční bydlení v dřevostavbách je u nás poměrně novinkou, předpokládá se ale, že montované dřevostavby budou naší budoucností. Kromě výrazných výhod, které tyto stavby nabízejí (nízké náklady na energie a ekologičtější bydlení), jsou také velmi výhodné z hlediska materiálu. Dřevo je přírodní a bezpečný materiál, který nepoškozuje zdraví. Dřevo je také výborným izolačním prvkem, který udržuje optimální teplotu během celého roku, protože v létě nepropouští horko a v zimě se teplo při vytápění déle a lépe udrží v místnostech. Montované dřevostavby také dobře regulují vlhkost a mají výborné akustické vlastnosti. Více se dočtete i v našich článcích.

Reklama
Montovaný dům? Proč ne, dobrá volba!

Montovaný dům? Proč ne, dobrá volba!

V severských zemích či v zemích na západ od našich hranic jsou montované domy obvyklé a velmi oblíbené, u nás jejich pozici stále ještě ztěžují do určité míry negativní zkušenosti z minulosti s nepříliš kvalitními prefabrikovanými dřevostavbami či paneláky. V současnosti existují dva typy montovaných staveb – lehké konstrukce na bázi dřeva a těžké (masivní) konstrukce na bázi betonu. V těchto skupinách je pak

Dřevostavby materiál budoucnosti III

Dřevostavby materiál budoucnosti III

V předchozích číslech jsme se věnovali základním rozdílům v konstrukcích dřevostaveb, rozebírali jsme vlastnosti materiálů i rychlost výstavby. Pro to, abyste obývali opravdu zdravý a kvalitní dům, lze využít několik pomocných kritérií, která mohou výrazně ulehčit výběr stavební firmy i technologie.