5 důvodů, proč se přestěhovat do Prahy

30. 03. 2013
Diskuze (1)
Sdílet

Přemýšlíte, kde se s rodinou usadíte? Nebo kam se vydat na studia? Či prostě jen potřebujete změnu? Historická Praha se svou jedinečnou atmosférou vás uvítá s otevřenou náručí. Nádavkem vám poskytne takřka nekonečné možnosti rozvoje […]

Přemýšlíte, kde se s rodinou usadíte? Nebo kam se vydat na studia? Či prostě jen potřebujete změnu? Historická Praha se svou jedinečnou atmosférou vás uvítá s otevřenou náručí. Nádavkem vám poskytne takřka nekonečné možnosti rozvoje v osobním, studijním i kariérním životě. Nevěříte? V následujícím článku vás o tom přesvědčíme.

1. Množství pracovních příležitostí s vyššími platy

Z kraje roku 2013 se nezaměstnanost v České republice pohybovala kolem 8 %. Hlavní město Praha a lokality Praha-východ a Praha-západ se však těší dlouhodobě nejnižší nezaměstnanosti – dosahuje zde maximálně 4 %.  Metropole nabídne práci každému, kdo o ni má zájem. Vyzkoušet si zde můžete i netradiční povolání – třeba ošetřovatele v ZOO, moderátora v televizi nebo nejrůznější IT profese v nadnárodních firmách, jako je třeba Microsoft.

Nemluvě o tom, že průměrná mzda v Praze převyšuje celorepublikový průměr zhruba o jednu čtvrtinu.

2. Bohaté kulturní vyžití

V Praze můžete navštívit neuvěřitelné 4 desítky kin a ještě 3x tolik divadel. Zájem o návštěvu divadelních představení je čím dál vyšší. Statisticky jde každý druhý Čech aspoň jednou ročně do divadla – a většinou proto musí cestovat právě do Prahy. Divadelní fanoušci si mohou vybírat z repertoáru více než 2 700 her, operet a muzikálů. Do Prahy se také musíte vydat, pokud chcete na vlastní oči vidět hrát fotbalovou Spartu, Slavii nebo Bohemians v domácích dresech. Také mnoho dalších sportů se zde hraje na vynikající úrovni.

3. Široké možnosti sebevzdělávání

Stěhování za studiem je jedním z nejčastějších důvodů, proč studenti hledají pronájem bytu v Praze. Sídlí u nás nejstarší česká univerzita s mezinárodním věhlasem, ale i mnoho dalších státních i soukromých vysokých škol. Možnosti sebevzdělávání jsou tu nekonečné i ve vyšším věku prostřednictvím různých kurzů i celoživotního vzdělávání.

praha

4. Občanská vybavenost na nejvyšší úrovni

V Praze najdete bez nadsázky veškeré potřebné zázemí pro komfortní bydlení i plnohodnotné naplnění volného času. Najdete tu školky a školy pro nejmenší, ale i kvalitní základní umělecké školy pro rozvoj jejich talentu. Pro milovníky nákupů je k dispozici nespočet obchodních center včetně toho největšího u nás, v Letňanech. Realitní kanceláře v Praze se samozřejmě snaží nabídnout k prodeji byty s co nejlepší dostupností k těmto zájmovým bodům.

Praha disponuje také několika aquaparky včetně jedinečného komplexu vodního a saunového světa v Čestlicích. Samozřejmostí je vynikající lékařská péče dostupná v několika nemocnicích. Městská knihovna disponuje 41 pobočkami po celém městě.

5. Strategický výchozí bod pro dlouhé i krátké cesty

Pokud často cestujete, Praha představuje díky své poloze ideální výchozí bod. Disponuje propracovaným systémem MHD napojeným na vlaková i autobusová nádraží. Máte-li vlastní vůz, jistě oceníte stále se rozšiřující městský okruh s nájezdy na dálnice do všech směrů. „Vymotat se“ z Prahy už dávno není tak těžké, jak tomu bylo před 10 lety.

V neposlední řadě můžete využít služeb dvou mezinárodních letišť. Praha-Kbely poskytuje zázemí především nízkonákladovým charterovým letům. Letiště Václava Havla v Ruzyni pak zajišťuje kompletní letecký servis a dostanete se odsud bez nadsázky do celého světa.

Kategorie: Novinky
Tagy: bydleni byt Praha
Sdílejte článek

Diskuze

  • Zrovna s přítelkyní přemýšlíme se do Prahy nastěhovat a tento článek navíc popisuje Prahu velice lákavě, díky za něj. Ještě by mě zajímalo jestli máte někdo nějaké rady jak se stěhovat?

    TEN