Nové číslo časopisu HOME v prodeji

11. 04. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Hledá se česko-slovenský superbyt! Určitě jste si všimli. Tak jak jsme se v90. letech minulého století snažili co nejrychleji na svého souseda zapomenout avzájemně si dokázat, jak se jeden bez druhého obejdeme, dnes opětovně dochází ke sbližování. Jeho vlajkovou lodí ale není politika, historie ani kulturní vzájemnost, leč ten nejméně náročný spotřebitelský žánr – televizní zábava.

Jistě, 15milionový trh je více než 5- či 10milionový dav potenciálních spotřebitelů. Na řevnivost se vtelevizi zapomnělo aklidně necháváme české pěvecké či podnikatelské (anti)talenty urážet „těmi druhými“ aještě jim za to tleskáme. Avice versa. Vzájemná konfrontace televizních snaživců však opět rozpoutala diskusi onárodních stereotypech. Atak na základě zaslaných SMS či peoplemetrů vytváříme soudy ochladných apřemýšlivých Češích aemociálních aotevřených Slovácích. Kulturním měřítkem se navíc stávají exotické zjevy jako sprostý slovenský rapper (sic!), ještě sprostší podnikatelka či míra úspěšnosti příběhu zamilované turecké architektky.
My se na poli česko-slovenských vztahů pohybujeme už více než devět let. Na Slovensku máme řadu spolupracovníků, celou sesterskou redakci aiváš oblíbený časopis tak připravujeme společně. Anenápadně vám podsouváme slovenské realizace či interiéry anaopak – na slovenské scéně představujeme zdařilé byty zČeska.
Jaký je tedy náš příspěvek do diskuse oznovuobjevování česko-slovenské vzájemnosti? Za těch několik let mapování problematiky bydlení si dovolíme tvrdit, že něco jako národní styl bydlení neexistuje. Kdybychom to do článku nenapsali, snejvětší pravděpodobností byste slovenský původ mnoha bytů či domů nepoznali. Vnedávné minulosti se lišily kvalitou provedení či výběrem zařizovacích předmětů, dnes se rozdíly stírají. Iproto nemáme problém ukázat vám byt či dům zpoza řeky Moravy anehledat inspirace jen na západ od našich hranic. Spíše naopak. Apokud rozdílný styl našich návštěv oněčem vypovídá, tak pouze oindividuálním vkusu konkrétní redaktorky.
Ale rádi vyslechneme váš názor na téma česko-slovenského superbytu. Líbí se vám slovenští „legionáři“ na našich stránkách? Nebo bydlíte vlepším, hezčím – avůbec? Akomu byste poslali svoji SMS? Dejte nám vědět. Do té doby, než nám řeknete něco jiného, budeme pokračovat vpřeshraniční interakci ařevnivost přenecháme – třeba sportovcům. Koneckonců už za několik dní začíná MS vhokeji.

Příjemné fandění
Matej „opravdu_bez_háčku_nad_e“ Šišolák

Od 11. dubna je v prodeji nové číslo časopisu HOME

V čísle 04/2011 se dočtete:

BYDLENÍ

Návštěva v domě | Krása nedokonalosti
Návštěva v bytě | Diplomacie prostoru
Prakticky | Syntéza praktičnosti a designu aneb Moderní koupelnové vychytávky
Na míru | Malá velká koupelna
Feng shui | Brána do srdce
Showroom | Dejte svým snům šanci!
Domácí pomocníci | Boj s prachem
Na pozvání čtenářky | Příbytek vůní a dálek
STAVBA
Realizace | DEV – lehká vsuvka do venkovské zástavby
Lexikon stavitele | … a prosím zabalit aneb Krytina dělá střechu
Postřehy | Šikmé postře(c)hy
Teplo domova | Vytápění elektřinou
ZAHRADA
Zaostřeno na | Když nebeská klenba nestačí
Zahradnické minimum | Pestrobarevná krása z cibulek
Měsíc v zahradě | Duben

Další informace naleznete na stránce časopisuwww.casopishome.cz

Foto na titulní straně: Lubomír. O. Fuxa

Krása nedokonalosti
Přirozeně křivé stěny a podhledy. Co se nemuselo, to se nevyrovnávalo, a přece ve staré usedlosti zavládla rovnováha mezi stoletým domem a současným spoře zařízeným interiérem.

Dejte svým snům šanci!

Ložnice zrovna nepatří mezi místnosti vystavované na odiv návštěvám. Jakmile se rozezvučí zvonek, nepořádek, po kterém se v rychlosti snažíme zamést stopy v obýváku, ve spěchu hodíme na postel a raději za ním zavřeme dveře. U kávy a zákusku se pak modlíme, aby se návštěvníkům nezachtělo na neplánovanou obhlídku ložnice, ve které by pod naházenou hromádkou stěží nalezli i postel. Ložnici bychom však určitě měli dát šanci – vždyť je to soukromé království, ve kterém relaxujeme a nabíráme síly do nového dne.

Když nebeská klenba nestačí

Krásný, velký, otevřený a v zemi zabudovaný bazén v blízkosti domu jako vystřižený z hollywoodského filmu je lákavá představa. Naše středoevropské podnebí však umožňuje komfortní koupání pod holým nebem maximálně tři měsíce v roce. Pokud nepatříte k ledním medvědům a nechcete se loučit s koupáním po třech měsících, prodlužte si vodní luxus vhodným bazénovým zastřešením. Možností je víc než dost.

Kategorie: Novinky
Tagy: bydleni casopis HOME zvonek
Sdílejte článek

Diskuze