bíle fasády
Moderní usedlost v Jižních Čechách navázala na tradiční lidovou architekturu
V jihočeské obci Smrčná přibyla novostavba na způsob tradiční lidové architektury, jaká je v těchto končinách zažitá. Architekti Ján Stempel a Jan Jakub Tesař se nechali inspirovat minulostí lokality a rodinný dům seskládali ze tří hmot, které v konečném důsledku vytvořily jeden velmi kompaktní celek.
Bílý rodinný dům zaujme na první pohled svou členitostí
Tvoří ho několik základních celků, přičemž ani jeden není totožný s žádným jiným. Díky tomuto členění architekt vytvořil různé funkční celky, a to nejen v interiéru.
Díky slunečnímu trychtýři splnil rodinný dům přísná kritéria pasivních domů
Dům, který na první pohled zaujme neobvyklou geometrií, je výsledkem důsledně řešeného návrhu, u kterého ani zdaleka nejde jen o zajímavý vzhled.
Čistý kubický tvar a bílá barva: Rodinný dům v brněnském Komíně
Krychlový tvar a bílá barva tvoří dokonalý soulad. Když se k tomu přidá téměř neexistující první podlaží, které je odlehčeno velkolepým prosklením s HS portálem a dlouhým pásovým oknem směrem na západ, estetický efekt je umocněn. To jsou hlavní rysy novostavby v brněnském Komínu.
Chata jako „kostka cukru“ ukrývá tradiční interiér
Nevšední stavba stojí přímo na svahu v srdci lyžařského střediska v rakouském Laterns. Chata připomíná kostku cukru nejen díky svému tvaru, ale také díky struktuře povrchu. Světle šedý příbytek v zimě koresponduje se zasněženými svahy, v létě vyniká uprostřed zelené louky.
Dům jako siamská trojčata: Jak se „trojdům“ vyvinul ze staré venkovské stavby
Bílý rodinný dům z dílny švýcarských architektů Davide Macullo architects vypadá jako siamská trojčata. Jejich původ je ve starém venkovském domě. Zevnitř nejsou trojčata pevně oddělena, ale mají spojené části, které jejich vnější podobu popírají. Najdete zde však i rysy samostatnosti. A zejména prvky, které budou vždy připomínat minulost.