Bratislava

Postel se světlým přehozem
Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu přinesla dvě samostatné jednotky. Použity byly vizuální triky

Přemýšlíte, jak vyřešit dvougenerační bydlení, nebo byste přivítali pravidelný boční příjem? Byt v centru Bratislavy přináší inspiraci k oběma tématům. Společným jmenovatelem je příběh o tom, jak se běžný třípokojový byt s rozlohou téměř 90 m2 odborným zásahem proměnil na dvě samostatné bytové jednotky se společným vstupem.

Kuchyně a stůl
Návštěvy domů

Majitel chtěl na 45 metrech čtverečních vytvořit dvoupokojový byt. Vzniklo mnohem víc

Nový byt v rezidenčním projektu U Mýta v Bratislavě podstoupil změnu dispozičního řešení ještě před realizací samotné výstavby. Iniciativní přístup čerstvého majitele se vyplatil. Oslovením architektonického studia Gajdarik architekti nejenže lépe zhodnotil rozlohu pětačtyřiceti metrů čtverečních, ale získal i designové zařízení vytvořené na míru.

Dům Vajnory12
Návštěvy domů

Architekt si vytvořil dům plný soukromí. Rodiče mají vlastní koupelnu i protihlukové cihly

Rezavá brána málo frekventované bratislavské ulice ukrývá úplně jiný svět. Nevelký pozemek byl kdysi zahradou patřící k sousednímu domu. Dnes je mikrosvětem rodinky architekta Matúše Gondeka. Od ulice nenápadná stavba ukrytá za kortenovou bránou (cíleně rezavějící plech) se otevírá do soukromí pozemku ze dvou stran.

Byt Bratislava9
Rekonstrukce bytu

Proměna desetiletého bytu: Z klasiky se stalo nadčasové bydlení s ukrytým barem

Třípokojový byt v nadstavbě v obytném bloku v Bratislavě měl jen deset let, když prošel výraznou proměnou. Dispoziční změny se ho dotkly minimálně, zato vizuálně se změnil k nepoznání. Za perfekcionistickým řešením pro rodinu s malým dítětem stojí architekt Eugen Kullman.

2022-10-Kubis-Foter-Borinka-10
Návštěvy domů

Rodina unikla před ruchem města do „účkové“ dřevostavby

Zdravé a ekonomicky výhodné bydlení nedaleko Bratislavy díky půdorysu ve tvaru písmene U chrání soukromí obyvatel i venku. Mezi rameny ukrývá atrium chráněné ze tří stran.

Novostvetska-Bratislava-17
Rekonstrukce bytu

Geniální přestavba čtyřpokojového bytu v srdci Bratislavy

V kvalitně zrekonstruovaném bytovém domě ze sedmdesátých let na bratislavských Palisádách je jeden čtyřpokojový byt příkladem ukázkové obnovy. Architekti z ateliéru What Architects, inspirováni dojmem z celého objektu, navrhli design interiéru s respektem k jeho původní identitě, výrazu a skladbě materiálů v novém autorském pojetí.

Jedenapol-bytu-bratislava-2
Design interiérů

Malý byt s velkým potenciálem: Přetvoření prostoru bez stavebního zásahu a s pevným rozpočtem

Jednopokojový byt v bratislavské novostavbě se upřímnou snahou majitele dokázal vzdálit standardu a získat konkurenční výhodu. Jednoduchá dispozice přímo volala po kreativním pojetí interiéru, který by pro nájemníky ztělesňoval spokojený domov.

Obývací pokoj
Rekonstrukce bytu

Moderní mezonetový byt jako nadstavba domu z minulého století. Vládne v něm jednoduchost, čistota a geometrie

Úkolem architekta Jakuba Kolaroviče bylo navrhnout interiér nadstavby tak, aby vyhovoval modernímu způsobu života. Díky tomu, že nadstavba sestávala ze dvou podlaží, bylo možné prostor členit podle funkcí vertikálně.

FOTO Tomáš Manina, Cubedesign s.r.o.
Rekonstrukce bytu

Náročná rekonstrukce poválečného bytu v bratislavském Starém Městě

„Klíčem k výjimečnému designu je zachycení požadavků klienta a podstaty samotného prostoru,“ tvrdí architekti ze studia .archstyl. Na ploše téměř 120 metrů čtverečních bylo možné téměř kouzlit.

Původní materiály i v podobě zbytkových konstrukcí pomohly prostoru zachovat si specifickou atmosféru industriální budovy. Obyvatelé se je nesnažili skrýt, ale vyzdvihnout nebo alespoň v náznacích zachovat. Foto Nora Sapárová a Jakub Čaprnka
Design interiérů

Jak žije mladý slovenský malíř Peter Cvik?

Mladý slovenský malíř Peter Cvik žije v luxusu, který je na míle vzdálený naleštěnému mramoru. Kraluje prostoru s duší, nasáklému životy obyvatel a atmosférou historické průmyslové haly.