dotace

Dětský pokoj se střešním oknem
Novinky

Opravte si dům se střešními okny VELUX se státní dotací

Zálohová platba před vlastní realizací doprovázená nově i možností výhodného úvěru za „poloviční“ úrok –  tak stát vylepšil podmínky dotace Oprav dům po babičce od letošního ledna. Smyslem je pomoci s financováním rekonstrukcí starších domů zejména mladým rodinám, které nemají našetřeny statisíce.

Schlieger_tepelne cerpadlo_detail
Vytápění

Pořízení tepelného čerpadla a jeho financování

Tepelné čerpadlo je moderní zařízení, které zajišťuje ekologické a ekonomické vytápění, slouží k ohřevu vody i k chlazení budov v letních měsících. Jeho pořízení bez dotací stojí podle jeho výkonu orientačně 220 000 až 350 000 Kč včetně DPH a instalace a s jeho financováním může majitelům nemovitostí pomoci řada zajímavých dotačních titulů a aktuálně i akčních slev.

Zelená střecha na šikmé střeše
NED a pasivní domy

Přírodní oáza nad hlavou: Průvodce zelenou střechou

Zelená střecha není žádnou novinkou moderní architektury, její historie sahá několik tisíc let dozadu. Je fascinující, krásná a užitečná. Skladba zelené střechy zlepšuje izolační vlastnosti objektu, potěší oko i duši a navíc je možné získat na zelenou střechu dotaci.

Hager-witty-share-lifestyle
Novinky

Jak snadné může být začít s elektromobilitou: Nabíjecí stanice Hager witty

Elektromobilita není hudbou daleké budoucnosti, tento trend už je v plném proudu! V minulém roce bylo v Evropské unii registrováno více než 1,1 milionů nových elektromobilů, což je dosud nejsilnější nárůst a znamená větší potřebu nových nabíjecích stanic. Společnost Hager, která je již více než 10 let průkopníkem v oblasti elektromobility, vám přináší ideální řešení pro jakýkoliv objekt: od rodinných domů, bytových objektů až po komerční parkoviště.

Zateplení podlahy půdy
Stavební materiály

Zateplení podlahy půdy svépomocí – ušetřete peníze a zvyšte vaše pohodlí v domě

Pokud chcete snížit výdaje za vytápění svého domu, a nyní ani v budoucnu neplánujete na půdě bydlet, či ji jakkoliv obývat, měli byste zvážit zateplení podlahy půdy. Správná izolace těchto prostor pomůže udržet tepelný komfort vašeho domova v zimě i v létě, což v konečném důsledku sníží vaše účty za energie. Při zateplování půdy svépomocně je potřeba dbát na správný výběr materiálů a postupů, a ideálně se předem poradit s odborníkem.

Okna VEKRA Prima EVO plast zlatý dub
Rekonstrukce domu

Poradna: S výměnou oken může pomoci i stát

Uvažujeme nad tím, že bychom na našem domě vyměnili okna, protože už jsou stará, špatně těsní a také nám kvůli nim z interiéru zbytečně uniká teplo. Jsme ale již v důchodu a nová okna jsou momentálně mimo naše finanční možnosti. Měli bychom nárok na nějakou pomoc od státu?

V systém fotovoltaika
Stavební materiály

Úspora energií od podlahy po střechu. Víme, s jakými materiály a technologiemi ušetříte

Existují řešení, která umí snížit náklady na energie klidně o 30–⁠50 %. A když se jich spojí několik dohromady, už to na faktuře poznáte. V článku vám taková opatření dnes představíme: od zateplovacích systémů přes izolační skla až po rekuperační jednotky a fotovoltaiku.

foto: isifa/shutterstock
Vytápění

Kotlíkové dotace: Jak na ně?

Každý z nás by rád dýchal čistý vzduch. Ovšem v naší zemi na něj zatím příliš štěstí nemáme. Přitom na znečištění mají lví podíl soukromá obydlí a jejich ekologicky nevyhovující kotle – ať už na uhlí nebo takové, v nichž se dá spálit kdeco.

KORASMART 1400 zdroj KORADO, a.s.
Novinky

Kotlíková dotace uhradí i radiátory a větrací jednotky!

Chcete-li získat maximum za minimální úsilí, využijte dotačního programu kotlíková dotace. Štědré příspěvky lze (mimo pořízení nového kotle) využít také na modernizaci domácnosti, kterou získáte jedinečné klima, a to v podobě radiátorů a lokálních větracích jednotek s rekuperací od společnosti KORADO, a.s.

Zdroj: HELUZ
Novinky

Vyměňte si s kotlem i komín

V současných dnech vládne v Čechách, na Moravě i ve Slezsku akce Kotlíkové dotace. Ministerstvo životního prostředí dojednalo s Evropskou unií umožnit českým domácnostem vyměnit staré kotle na tuhá paliva za nové, ekologičtější.