garsonka

Postel se světlým přehozem
Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu přinesla dvě samostatné jednotky. Použity byly vizuální triky

Přemýšlíte, jak vyřešit dvougenerační bydlení, nebo byste přivítali pravidelný boční příjem? Byt v centru Bratislavy přináší inspiraci k oběma tématům. Společným jmenovatelem je příběh o tom, jak se běžný třípokojový byt s rozlohou téměř 90 m2 odborným zásahem proměnil na dvě samostatné bytové jednotky se společným vstupem.

Foto: Alvhem
Design interiérů

Garsonka, která fascinuje i po 20 letech od rekonstrukce

Pojem garsonka je zejména v našich končinách spojen s dočasným, často nepohodlným řešením bydlení, které zvažujeme v případě nutnosti. Většinou je to startovní meta mladých lidí, kteří se chtějí osamostatnit od rodičů, nebo začátek společného bydlení mladého páru.

foto: Le Patio
Design interiérů

Mladá rodina s dítětem a psy spojila dva byty pro dvě generace

Dvougenerační bydlení je nejen příjemné, ale často i praktické a úsporné. Mladá rodina s dítětem a domácími zvířátky se rozhodla spojit dva byty do jednoho a vytvořit tak dostatek prostoru nejen pro sebe.

FOTO INT2ARCHITECTURE
Design interiérů

Neuvěřitelná proměna garsonky s omezeným rozpočtem

Atraktivní bydlení pro moderního mladého člověka, případně pár. A zároveň omezený rozpočet a co nerychlejší realizace. S takovým zadáním a limity pracovali mladí ruští architekti na proměně garsonky v centru Moskvy. Výsledek? Otevřený a vzdušný, přesto útulný prostor s industriálním laděním.

Loft jako lusk. V zájmu zachování atmosféry starého podkroví pracovali architekti jen s tím, co tu už bylo – se vzdušným prostorem bez příček, s dřevem a ocelí.
Design interiérů

Prostorná podkrovní garsonka v Mikulově s nádherným dřevěným krovem

Rozlehlý prostor bytu těsně pod střechou dělí jen imaginární stěny. Tak, aby nic nenarušilo nádheru starého dřevěného krovu. Chvála osvíceným architektům!