Mladá rodina s dítětem a psy spojila dva byty pro dvě generace

24. 04. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Dvougenerační bydlení je nejen příjemné, ale často i praktické a úsporné. Mladá rodina s dítětem a domácími zvířátky se rozhodla spojit dva byty do jednoho a vytvořit tak dostatek prostoru nejen pro sebe.

Z garsonky, kterou k bytu připojili, udělali prostor pro maminku majitelky bytu, charismatickou a aktivní business ženu, která čas od času v Praze přespává. 

foto: Le Patio

foto: Le Patio

foto: Le Patio

foto: Le Patio

Eklektismus na míru

Kouzlo nově vzniklého prostoru nespočívá jen ve spojení dvou bytů, ale zejména v realizaci interiéru, kterou má na svědomí interiérová designérka Monika White, majitelka společnosti Le Patio. Tak jako v jiných svých návrzích, i v tomto uplatňuje kombinaci stylů, i těch, které se na první pohled nemohou k sobě hodit – eklektismus. Tento styl umožňuje kombinaci různých stylů, a tak vytvoření zcela nového originálního efektu – na míru majitele bytu či domu.

Přečtěte si také:
Svůj nový domov si zařídili v rustikálním stylu a nyní se cítí jako na dovolené
foto: Le Patio

foto: Le Patio

foto: Le Patio

foto: Le Patio

Hedvábný dámský salonek / industriální byt pro mladou rodinu

Interiér tohoto spojeného pražského bytu má dvě základní stylové podoby – obě části bytu jsou odlišné, protože jsou vytvořeny pro jinou generaci a k jinému účelu. Menší garsonka pro matku majitelky bytu – aktivní podnikatelku – je jemná, laděná v starorůžových, šedých, stříbrných tónech, a tak použité materiály působí měkce a hedvábné. Výsledný efekt je příjemný dámský budoár s vlastní koupelnou, kterému kraluje velké francouzské okno.

Naopak větší byt, který je obytným prostorem rodiny s dítětem a psy, je navržen v moderním industriálním stylu a uzpůsoben tak, aby se v něm celé rodině příjemně žilo. Přestože oba prostory jsou odlišné, vytvářejí jeden osobitý a příjemný celek, který je navzájem v harmonii.

foto: Le Patio

foto: Le Patio

foto: Le Patio

foto: Le Patio

Detaily: okouzlující, i praktické

V celém bytě se nachází několik zajímavých nejen stylových, ale i praktických detailů. Velmi se nám zalíbila například myšlenka, jakou je řešen kuchyňský koutek v části bývalé garsonky. Jelikož je součástí jednoho pokoje, v níž přespává maminka majitelky, designérka zvolila historickou dřevěnou podobu, která více než kuchyňskou linku připomíná starou komodu. Právě kvůli tomuto momentu není z ostatního zařízení a plní praktický účel. Dokonce je v ní zabudována i malá lednička.

Přečtěte si také:
Ideální pro plnohodnotné bydlení: Okouzlující čtyřpokojový byt v severském stylu
foto: Le Patio

foto: Le Patio

foto: Le Patio

foto: Le Patio

Důležitá barevnost

Důležitým momentem, který dodává punc jednotlivým prostorům bytu, je barevnost. Atypickému jídelnímu koutu s na oko ošumělý stolem dodává ten správný charakter tyrkysová stěna s patinou. Autorka designu tvrdí, že s nátěrem se malíř potrápil a opakoval ho vícekrát, dokud nakonec vyhovoval požadavkům, aby stěna působila „starší a ošklivější, jako kdyby po ní tekla voda“. Výsledek je dokonalý, a přitom nedbalý.

foto: Le Patio

foto: Le Patio

foto: Le Patio

foto: Le Patio

Praktické kvůli hygieně

V bytě jsou podlahy řešeny dlažbou, a to i proto, že domácí mají psy. V některých částech bytu jsou do výšky 120 cm omyvatelné šedé stěny, což je zase chytré řešení kvůli dítěti. Při správné kombinaci barev může i takové řešení působit elegantně.

Designérka Monika White, která procestovala kus světa a při realizaci interiérů důsledně vybírá zajímavé prvky z různých světových i historických stylů na margo naší obvyklé uniformity, tvrdí:

„U nás se setkáváme s lidmi, kteří nosí černou s šedou, a pak existují takoví, kteří mají rádi veselé barvy a vzory. Nic mezi tím není. A přitom právě propojením a mixem obou stylů vzniká originální výsledek. V případě interiéru to funguje úplně stejně.“

Přečtěte si také:
Bydlení jako žádné jiné! Vydařená rekonstrukce podkrovního mezonetu
foto: Le Patio

foto: Le Patio

Dvojgenerační byt v Praze v kostce

Design: Le Patio, Monika White
Lokalita: Praha, Česká republika
Začátek práce na projektu: rok 2012
Odevzdání interiérů: 2013
Užitná plocha: 150 m2

Text: Sabína Zavarská
Zdroj a foto: Le Patio

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byt design garsonka interier rekonstrukce
Sdílejte článek

Diskuze