Ideální pro plnohodnotné bydlení: Okouzlující čtyřpokojový byt v severském stylu

07. 01. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

Půdní byty na ulici Karla Gustava v čtvrti Vasastan v švédském Göteborgu jsou jedny z nejkrásnějších bytů, jaké v této metropoli můžeme najít. Zrekonstruované bytové domy se datují až do osmdesátých let 19. století a poskytují štědré prostory, vysoké stropy a originální architektonické prvky a řešení.

Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

Jedním z takových bytových skvostů je i čtyřpokojový byt s podlahovou plochou celkem 115 m². Byt se nachází v pátém patře, je podkrovní a nabízí úžasný prostor na život.

Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

Třešničkou na dortu je nádherná terasa směřující na západ, ze které si majitel může nerušeně vychutnávat klidný západ slunce. Krb je v bytech tohoto typu většinou samozřejmostí, přesto jistě potěší.

Přečtěte si také:
Domy do „L“ šetří prostor a chrání soukromí, tento je navíc včleněn do svahu
Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

Vyhledávaná ulice Karla Gustava vede směrem od severu na jih. Byt se nachází přímo v srdci této lukrativní lokality. Rekonstrukce proběhla v roce 2007, přesto byt i po deseti letech působí velmi nadčasově a svěže.

Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

V bytě najdeme celkem tři ložnice, obývací pokoj, kuchyň, vstupní halu, koupelnu, toaletu a množství úložných prostorů. V bytě je instalován programovatelný systém osvětlení, což znamená, že je možné řídit osvětlení v celé domácnosti podle představ majitele.

Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

Byt je vybaven klimatizací, která je obecně v podkrovních bytech velmi žádaná. Některé ze světlíků mají elektronicky řízené žaluzie, díky kterým si člověk může i během dne vychutnávat spánek v úplné tmě. Ve dvou největších ložnicích jsou také zapuštěny markýzy na léto.

Přečtěte si také:
Pohodlí a elegance v absolutní harmonii s okolní přírodou
Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

Severský styl interiérového designu je typický bílou barvou a přírodními odstíny či materiály. Prostoru vládne sněhobílá barva doplněna různými odstíny šedé a přírodní kresbou dřeva. Zařízení je jednoduché a v člověku vyvolává pocit pohody, čistoty a přívětivosti.

Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

Vysoké šikmé stropy lemují autentické dřevěné rámy natřené bílou barvou. Množství denního světla ještě zdůrazňuje majestátnost bílé barvy a činí prostor skutečně prostorným a vzdušným. Dynamiku interiéru dodávají doplňky a dekorace ve spojení s designovým nábytkem. Osvětlení je maximálně jednoduché a praktické – drtivou většinu světelných zdrojů tvoří reflektory a bodové osvětlení. Ústředním prvkem bytu je již zmíněný krb v nevšedním kulatém provedení a černé barvě.

Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

Kuchyně je doslova splněným snem pro vášnivého kuchaře, je vybavena zařízením italské značky Aster Cucina, které poskytuje veškerý potřebný komfort. Pracovní deska je z leštěné žuly, spotřebiče značky Smeg v nerezovém provedení. Za jídelní stůl si může usednout až osm hostů. Ložnice jsou zalité světlem, hlavní ložnice má přilehlý šatník s množstvím úložného prostoru. Jedna z ložnic dokonce disponuje samostatným vchodem na schodiště, a proto je možné ji využívat například jako šikovnou kancelář, aniž by se narušilo soukromí domácnosti.

Přečtěte si také:
Okouzlující kamenný dům s kuželovou střechou si vás okamžitě získa!
Foto: Alvhem

Foto: Alvhem

Text: Anna Martausová
Foto: Alvhem
Zdroj: alvhemmakleri.se

Kategorie: Design interiérů
Tagy: byt interier podkroví rekonstrukce rekonstrukce kuchyně seversky styl
Sdílejte článek

Diskuze