knihovna
Knihovna nábytek Knihovna – nábytek, který by neměl chybět v žádném domě či bytě. Podle možností a velikosti svého příbytku si můžete vybrat knihovnu širší a nižší nebo užší a vyšší, případně si nechat knihovnu vyrobit přesně na míru. Knihovnu můžete mít v kterékoli místnosti vašeho příbytku – v ložnici, obýváku, na chodbě či v pracovně. Přečtěte si o tom v našich článcích.
Nevíte kam s dětskými knihami? Vyrobte si mobilní knihovnu pro děti
Děti nikdy nemají dost sladkostí, ale i plyšáků a dalších hraček… Nebo knížek. Znáte to?! INspirujte se naším novým DIY projektem. Vyrobte si s námi šikovnou mobilní knihovnu, s níž bude udržování pořádku v dětském království doslova hračka!
Nechtěli se spokojit s pouhou přestavbou stávajícího třípatrového objektu. Dnes skvěle slouží svým obyvatelům
Při procházce malebnou klidnou ulicí na okraji Českých Budějovic můžete spatřit nepřehlédnutelnou realizaci od Jana a Adély Palových.
Světlé a vzdušné bydlení pro mladý pár aneb Jak vypadá byt, který lze kdykoliv přestavět?
Z uzavřeného bytu „poctivě“ rozděleného na co nejmenší prostory – jak bylo kdysi zvykem – vzniklo světlé a vzdušné bydlení pro mladý pár. Po odstranění všech příček, které bylo možné zbourat, se byt poprvé naplno nadechl a velkorysá výměra krásně vynikla. Jak se toho podařilo architektům z ateliéru Kuklica Smerek dosáhnout a co je nejsilnějším bonusem bytu po proměně?
Půdorys domu připomíná větrný mlýn. Uvnitř dominuje knihovna, kterou máte doma možná i vy!
Jak sladit potřeby manželů, z nichž jeden se věnuje právu, druhý keramice, a přitom oba většinu času pracují doma? Navíc – každý z nich má jiný denní režim. Tento pár hledal architekty, kteří by jim navrhli dům pro klidné soužití i při rozdílných potřebách. Kromě dostatku světla a prostoru na výrobu keramiky byla jejich hlavním požadavkem velká knihovna, která by obsáhla neuvěřitelné množství knih nejen o právu.
Koupili dům, který původní majitel stavěl svépomocí. Měli co dělat, aby upravili komplikovanou dispozici
Některé domy překvapují už na první pohled a překvapí ještě víc, nahlédneme-li dovnitř. Třípodlažní dům na menší parcele v tiché lokalitě Českých Budějovic k takovým rozhodně patří. Jelikož původní dispozice svépomocně vymyšleného i postaveného domu byla komplikovaná a nevyhovující, potřeboval důslednou rekonstrukci.
Ideální dům pro starší pár s odrostlými dětmi
Pár s odrostlými dětmi uvažoval o návratu do města Příbram navzdory tomu, že pracovní povinnosti je odvedly do Prahy. Vyhlídli si pozemek na okraji zahrádkářské kolonie. Dnes na něm stojí malá moderní stavba, trochu extravagantní, avšak nerušivá, která šikmou střechou kopíruje geometrii svahu. Protože děti už odrostly, nebylo třeba velkého domu. Stačily čtyři zdi – dvě téměř plné a dvě naopak téměř prosklené – a pár linií. I když je výsledná stavba minimalistická, má silný charakter.
Stačilo pár šikovných nápadů a rázem je v bytě úplně jiná atmosféra! I malé úpravy mohou mít velký efekt
Ani developery navržené projekty nemusí vyhovovat každému. Přece jen je jiné, když byt obývají dva dospělí, než když k nim přibudou dvě rozverné děti. Kromě toho do využití prostorů zasáhla též potřeba či možnost pracovat z domu. O úpravu dispozice bytu pro mladou rodinu s plochou šestaosmdesát metrů čtverečních v jedné z mála bratislavských rekonstrukcí se postaral ateliér 27.9.
Citlivá rekonstrukce prvorepublikového bytu v Praze dokazuje, že stará dispozice může fungovat i dnes
Když zamýšlíme rekonstrukci starého bytu, často automaticky počítáme se změnou dispozice, bouráním příček a otevíráním prostoru. Citlivá rekonstrukce prvorepublikového bytu v Praze dokazuje, že tomu může být i jinak. Samozřejmě záleží na nastavení a potřebách majitelů.
Toužili mít luxusní byt, který by zároveň působil skromně. Inspirovali se blízkým muzeem
Když děti vyrostou a odejdou z domu, mění se i nároky rodičů na bydlení. Mnozí v tomto období vymění bydliště za menší, nebo se přestěhují na místo, které je jejich srdci nejbližší. Pár se zálibou v umění se v podobném momentě rozhodl přestěhovat do kulturního centra Tel Avivu. Koupili si prostorný byt v blízkosti muzea, který jim na míru navrhli designéři ze studia Tzvia Kazayoff – Interior & Planing.
Po osmnácti letech se konečně dočkali rekonstrukce. Jak si s ní poradila pětičlenná rodina se zvyšujícími se nároky dětí?
Postavíte nebo koupíte dům, zabydlíte se, máte děti a později stále nacházíte výmluvy, proč ještě „není ta správná doba“ pro rekonstrukci, ačkoliv už vám dispozice až tak nevyhovuje. Některé rodiny k přeměně bydlení přinutí rodinná či ekonomická situace. Jiné uznají, že původní řešení už nevyhovuje jejich potřebám, až když děti „vyletí z hnízda“. Podívejte se, jak řešila rekonstrukci bydlení pětičlenná rodina osmnáct let po tom, co se poprvé nastěhovali do domu.