modulární domy

Tiny House Domeczech
Návštěvy domů

15 metrů čtverečních s veškerým komfortem? Takhle si ideální bydlení představuje čím dál více lidí v Česku

Střecha nad hlavou, pohodlná postel, a hlavně klid. Klidně na pár metrech čtverečních. Takhle si ideální bydlení představuje čím dál více lidí v Česku i po celém světě.

Osvětlená chata
Návštěvy domů

Odpočinek a návrat k sobě. Modulární chata splnila všechny majitelovy požadavky

Holandský architektonický ateliér Concrete navrhl v turisty oblíbené německé lokalitě Bispingen jednoduchou modulární chatu. Je ekologická, neobsahuje nic navíc, ale nic jí ani nechybí. Popisují ji jako novou generaci klasických bungalovů v Center Parcs, která se velmi jednoduše a rychle staví, a přitom nabízí dokonalý zážitek ze spojení s přírodou.

Modulární domek
Návštěvy domů

Modulární domek splýva s prostředím a nabízí bydlení nejen uvnitř, ale i ve venkovních místnostech s krásným výhledem

Co je nejdůležitější, když si chcete postavit malý dům v lůně přírody? Jednoznačně výhledy! A ty, které umožňuje svažující se pozemek na úpatí pohoří Los Gigantes v Argentině, určitě stojí za to. Majitel si tu představoval dům, který by splýval s prostředím a nabízel bydlení nejen uvnitř, ale i ve venkovních místnostech. Přímý kontakt s přírodou umocňují kamenné zdi.

Modulární prosklený domek s výhledem navodu a oblohu
Návštěvy domů

Modulární domek, který je zhmotněním absolutní pohody a klidu

Modulárně prefabrikované stavby poutají stále více pozornosti nejen jako rodinné domy, ale především jako stavby určené na víkendové pobyty či dovolenou. Je to logické – dají se postavit i na hůře dostupných místech, kde si investoři mohou naplno vychutnat kouzlo přírody. Protože jsou navíc jednotlivé panely předem vyrobeny v továrně přesně na míru, jejich sestavení na místě trvá jen pár dnů. Jak se vám líbí finské řešení tohoto bydlení?

Recyklovaný obytný kontejner s terasou
Návštěvy domů

Chatka z lodního kontejneru vám kdekoliv poskytne příjemné útočiště i bez složitého papírování

Máte zahradu nebo pozemek s krásným okolím, kde nechcete nebo nemůžete stavět? Minichata z recyklovaného přepravního kontejneru vám kdekoliv poskytne příjemné útočiště. Bez složitého papírování i bez připojení na veřejné sítě.

Chatka na štíhlých nohách
Návštěvy domů

Modulární minichatku posadili na pilíře bez nutného zásahu do terénu

Také máte ten pocit, že někdy je lepších dvacet metrů čtverečních soukromí v přírodě než čtyřnásobek ve městě? K účinné relaxaci v přírodě nepotřebujeme luxus ani rozsáhlý prostor, právě naopak.

Chatka v lese s ohniskem
Dřevostavby

Šikovnou soběstačnou chatku můžete naplno přizpůsobit svým potřebám (VIDEO)

Minidomky, chatky pro dvě osoby či obyvatelné eko-kapsle jsou stále ve větší a větší oblibě. Stále častěji hledáme možnost úniku kamsi, kde je život takový, jako kdysi. Kde se nemusíme stresovat, ani být v kontaktu s velkým množstvím lidí nebo věčně „online“.

Freedomek inspirován baťovskými domy
Návštěvy domů

První český patrový freedomek je inspirován baťovskými domy

Modulové domky většina z nás považuje za nízkonákladové bydlení pro mladé páry, něco podobného jako startovací byty. Avšak „freedomek“ vůbec nemusí být jednopodlažní ani omezující.

Modulový dům pro dva
NED a pasivní domy

Ideální bydlení pro dva? Variabilní modulový dům ihned k nastěhování

Modulové domky jsou dnes stále vyhledávanějším, rychlým a jednoduchým řešením bydlení. Sahají po nich nejen mladé páry a rodiny, ale často si takovýto domov vybírají i senioři, aby mohli žít bez zbytečných nákladů, v lůně přírody.

Modulová řadová zástavba
Návštěvy domů

Modulová řadová zástavba: Je toto řešení i pro naše města?

Na pozemek přicházejí už hotové moduly s koupelnami, kuchyní, zařízením, dokončují se jen fasády – po kompletní montáži domů. Jedním z takovýchto projektů je zástavba 3 v 1, která už stojí na dvou místech ve Švédsku.