pasivní dům
Udržitelný dům na okraji křivoklátských lesů otevírá náruč slunci. Jak dosáhli jeho energetické úspornosti?
Na okraji křivoklátských lesů v jižní části obce Malé Kyšice vzniklo rezidenční území. Původně zde byly, a stále jsou, chaty. Místo jedné z nich dnes však už stojí zajímavý projekt z dílny Stempel & Tesar architekti. Jde o pasivní, udržitelný dům, který otevírá náruč slunečním paprskům díky nevšednímu tvaru.
Studenti postavili soběstačnou chatku a ostatním ukázali, jak stavět udržitelně
Udržitelná výstavba je stále častěji skloňovaným tématem. Na otázku, jak stavět udržitelně, se snažili odpovědět, ale i prakticky to ukázat, studenti kurzu udržitelné výroby, který vede Prof. Dr. Rainer Hirth na Univerzitě aplikovaných věd a umění v Coburgu. Výsledkem je soběstačný malý domek použitelný jako letní chatka nebo místo, kam se ukrýt před stresujícím prostředím.
Původní podoba, ale v moderním pojetí. Jak se podařilo propojit stoletý dům se zahradou
Když nahlédnete do tiché lokality Prahy 9-Hrdlořezy, ještě i dnes tu uvidíte stopy historické architektury a klasické venkovské rodinné domy. Architektka Iveta Langerová řešila rekonstrukci více než stoleté stavby, kterou vlastní spolu s manželem. Obnova jí měla vrátit původní podobu (ale v moderním minimalistickém pojetí) a hlavně vytvořit fungující propojení se zahradou – a to z každé úrovně domu.
Inteligentní pasivní dřevostavba dokáže více, než byste čekali
Architekti se při své práci často setkají s různými zvláštnostmi. ARCHCON atelier nedávno řešil novostavbu na pozemku s výhledem na dominantu Českého ráje – Trosky. Hned bylo jasné, že z domu musí být Trosky vidět a že novostavba bude stát jen na ploše původního domu, a to i navzdory tomu, že parcela je velká.
6 pravidel při plánování udržitelné stavby
Ani oblasti stavebnictví se nevyhýbá moderní trend vyzývající ke snaze o větší udržitelnost a k svědomitějšímu přístupu vůči životnímu prostředí. Ekologický faktor se tak stává důležitým aspektem, který promlouvá do nákupních preferencí zákazníků hobby marketů. Jak vybírat, aby byl váš projekt skutečně „zelený“ a na jaké další aspekty si dát pozor?
Útulný nízkoenergetický dům, který svým majitelům ve všech oblastech perfektně slouží
Jednoduše, účelně, nadčasově. Těmito slovy se při budování svého nového bydlení řídili majitelé. Výsledkem je dům, který jim ve všech oblastech nejen perfektně slouží, ale také poskytuje útulnou atmosféru a útočiště, jaké si vysnili.
S cihlami HELUZ FAMILY zrychlíte stavbu a ušetříte za provoz domu
Nebylo by vhodné odložit stavbu domu na později? Nebudou postupem času ceny stavebních materiálů klesat?
Dva architekti dokázali téměř nemožné! Vytvořili unikátní bydlení, které připomíná dřevěnou jeskyni, použili na to tisíc sto dvanáct dílů
Řečtí architekti Apostolos Mitropoulos a Thanos Zervos navrhli a postavili v horském středisku Hyades v Trikala Korinthias nezvyklý projekt. Vznikl jako renovace existujícího prostoru a je charakteristický zakřivenou dřevěnou konstrukcí. Připomíná kamennou jeskyni zformovanou přírodními vlivy, až na to, že je ze dřeva. Není divu, že projekt dostal název „Dřevěná jeskyně“.
Unikátní nízkoenergetický dům tvoří pět věžiček s oblými zdmi
Bumpers Oast je dům z 21. století, známý z oblasti anglického Kentu. V těchto tradičních lidových stavbách se vedle vaření piva sušil chmel. Architektonické studio ACME si vzalo místní domy jako vzor a vytvořilo z nich nový velmi specifický domov pro rodinu. Pět věží obložených šindeli se tyčí nad bývalým jabloňovým sadem ve zvlněné krajině Kentu. Tvoří moderní nízkoenergetickou stavbu.
Investor si přál seriózní dům, postavil ho z cihel HELUZ
Rohový pozemek, který nikdo nechtěl, protože na něm stála trafostanice, ale ve kterém zkušené oko stavaře vidělo potenciál v podobě klidu a výhledů až na Konopiště. Právě ten si vybral investor pro bydlení na okraji Pyšel. A protože chtěl postavit dle svých slov seriózní dům, vybral si cihly HELUZ a postavil dům v pasivním standardu.