světlíky
Pozvěte si domů více denního světla než kdy dříve: Oceněné portfolio světlíků VELUX se rozšiřuje o větší velikosti
Připravte se na více světla ve vašich domovech! Po úspěšném loňském představení nové generace světlíků, které získaly prestižní ocenění Red Dot Design Award, společnost VELUX s potěšením oznamuje rozšíření svého portfolia a představuje tři další maxi velikosti obdélníkových tvarů 150x80 cm, 150x120 cm a 200x60 cm. T. Tyto nové rozměry umožní architektům snít a navrhovat „ve velkém“ a majitelům domů vytvoří prosvětlený obytný prostor s moderní a elegantní estetikou.
Malý a tmavý byt překvapil skrytým potenciálem a po rekonstrukci si mladý pár bydlení v něm nemůže vynachválit
Od tmavého bytu s malou podlahovou plochou v přízemí starého domu byste zřejmě moc nečekali. Byt na známé bratislavské ulici po úpravách architektů z ateliéru GRAU překvapuje. Odhalili skrytý potenciál prostoru, kterému už téměř nikdo nedával velkou šanci, a vzniklo příjemné bydlení pro dva mladé lidi – Barboru a Marka.
Stylová rekonstrukce domu z padesátých let. Někde nové prvky doplňují staré, jinde je drze ignorují
Rekonstruovat domy z období padesátých let dnes není jednoduché. Ve většině případů je nejprve nutno stavby zbavit nánosů desetiletí – různých dostaveb, úprav, rozšíření či nových příček, kterými dům často upravovali mnozí majitelé. Stejný úvod měla i rekonstrukce rodinného domu „u zvonice“ v Bratislavě, kterou řešil architekt Marián Gombarček.
Stačilo pár šikovných nápadů a rázem je v bytě úplně jiná atmosféra! I malé úpravy mohou mít velký efekt
Ani developery navržené projekty nemusí vyhovovat každému. Přece jen je jiné, když byt obývají dva dospělí, než když k nim přibudou dvě rozverné děti. Kromě toho do využití prostorů zasáhla též potřeba či možnost pracovat z domu. O úpravu dispozice bytu pro mladou rodinu s plochou šestaosmdesát metrů čtverečních v jedné z mála bratislavských rekonstrukcí se postaral ateliér 27.9.
Stotřicetiletou chalupu rekonstruovali se vší úctou ve snaze zachovat co nejvíce. Nevšední použití skla vás ale překvapí!
Sklo je dnes velmi často používaným materiálem při řešení novostaveb nebo moderních přístaveb. Díky němu mizí hranice mezi interiérem a exteriérem, do interiéru vniká záplava přirozeného světla a prostory jsou najednou větší a příjemnější. Viděli jste však už použití skla jako jednoho z nejdůležitějších materiálů při rekonstrukci stotřicetileté dřevěné chalupy? Výsledek vás okouzlí!
Menší dům stojí méně peněz, ale když spojíte dva k sobě, ušetříte ještě více! Toto je jednopodlažní dvojdům, kterému nic nechybí
Ekonomická stránka výstavby nás často přinutí slevovat ze svých snů. Výborným způsobem, jak můžeme ušetřit nejen na stavbě samotné, ale i při nákladech za dopravu a nákupu materiálů díky množstevním slevám, je dvojdům. Dvojdomy byly hitem socialismu, opět se však vracejí jako dostupnější řešení vlastního bydlení. Spojené domy, které navrhl architekt Jakub Chochola v Praze, nemají nic navíc, ale ani jim nic nechybí.
V třípodlažním pražském domě dominuje betonové schodiště se zábradlím z oceli. Má speciální poslání!
Architekti z „malého velkého“ studia SMLXL Klára Valová a Martin Vančura řešili interiér třípodlažního domu v pražských Malešicích. Investor je přizval už ve fázi „Shell and Core“, takže mohli interiér plně přizpůsobit svým zručnostem a přáním investora. Dominantním prvkem projektu se stalo mohutné betonové schodiště se zábradlím ze syrové oceli. Jeho geometrická skulpturální podoba je dnes srdcem celého domu.
Ze zaprášené půdy prosvětlené soukromí pro dospívající slečnu s pracovním stolem, spacím koutem i vlastní koupelnou
Před časem temná zaprášená půda, kam se lezlo stropem po vysunovacím žebříku. Dnes prosvětlené soukromí pro dospívající slečnu s pracovním stolem, spacím koutem i vlastní koupelnou. Zásadní světelnou i funkční proměnou neprošlo jen podkroví, ale celý dům.
Unikátní bezbariérový dům, který postiženému chlapci výrazně zjednodušil život
Lidé se speciálními potřebami mají často jiné nároky na životní prostor, než běžné zdravé rodiny. Dokáží-li bydlení přizpůsobit těmto potřebám, výrazně se změní celková kvalita jejich života. Přesně to měl za cíl i projekt z dílny argentinského ateliéru s_estudio. Vytvořili dům pro Genara, který se plně přizpůsobuje jeho omezeným možnostem pohybu.
Překrásný dům, který je oslavou vzorů a barev
Když stála Geri Alessiová tváří v tvář fádní novostavbě, nebyla si jistá, odkud začít. „Vždy jsem bydlela ve starších domech, kde většinou lze najít nějaké existující prvky nebo styly, se kterými lze pracovat,“ říká. „Vnést duši do úplně nového domu je mnohem těžší. Za ta léta, co zde bydlíme, jsem jenom obývací pokoj předělala pětkrát!“