tradiční architektura
Vysněný venkovský dům sladil rodinu a práci
Sny o bydlení mají různé podoby. I architekti sní. Marek a Monika věděli, jak chtějí bydlet. Chtěli svůj sen zrealizovat, ale stejně jako nearchitekti se báli, že nakonec stráví nejvíce času v práci, ne doma. Tak si tedy navrhli dům, který to nedovolí...
Jak je možné, že ve dvoupodlažní chatě dosáhli pěti úrovní?
Nemůžete se rozhodnout, zda zvolit moderní „kostku“ s plochou střechou, nebo klasický dům se sedlovou střechou? Řešením může být i kombinace obou typů s tím, že je do plné míry přizpůsobíte terénu a lokalitě.
Jako by tam stála odjakživa! Novostavba na okraji obce Mníšek pod Brdy dokonale zapadla do prostředí
Na začátku byla úzká a dlouhá zahrada, ležící na okraji historického centra městečka Mníšek pod Brdy, které se nachází v okrese Praha-západ. Tato oblast je v posledních letech vyhledávaným místem, kde vyrůstají nové rodinné domy. I když jsou po architektonické stránce různorodé, převládají jednoduché tvary se sedlovými střechami a drobnými stavbami ve dvorech. Jak vyřešili návrh rodinného domu na tomto místě 3+1 architekti?
Bydlení uprostřed hor v domě pod monumentální střechou
Ne vždy jdou stavební tradice ruku v ruce s požadavky na moderní bydlení a pohodlí. V případě domu pod monumentální střechou s názvem House K2 v Jižním Tyrolsku se to podařilo. Bonusem navíc je úchvatná přírodní scenérie, kamkoliv oko pohlédne. Nechtěli byste sem alespoň na pár dnů?
Navrhnout rodinný dům v CHKO Moravský kras nemusí být jednoduché. Jak se s tím vypořádali těšínští architekti?
Projektovat rodinný dům na místě, kde platí výrazná stavební omezení, je vždy menším nebo větším hlavolamem. FRIS architekti z Českého Těšína dostali za úkol navrhnout nový rodinný dům v Chráněné krajinné oblasti Moravský kras.
Vůni dřeva ucítíte už z fotek. Chata, do které byste se chtěli nastěhovat
Norové měli vždy blízko ke stavbě funkčních chat a horských domů. Když se k tomu přidá oblíbený typický severský styl, vznikne nápaditý projekt, ze kterého si můžeme brát příklad i u nás.
Chalupa, která vzdáva hold tradičnímu remeslu
Právě v čase, kdy Diana sama pro sebe řešila otázku existence či neexistence typického slovenského stylu bydlení, dostala zajímavé zadání na interiér víkendového domu. Znělo: „Chtěli bychom se tu cítit opravdu jako na chalupě.“ Náhoda? Osud? Jisté je, že tato spolupráce dala na její otázku jasnou odpověď.
Tento dům nazvali architekti „Chameleon“: Rychle pochopíte, proč!
Nevšední dům zapasovaný do přírodního prostředí, který architekti nazvali „Chameleonem“, překvapuje různými zákoutími, detaily a prostory určenými pro různé funkce.