vintage nábytek

Vintage nábytek Vintage nábytek a design starých časů je nejen populární, ale také velmi praktický. Mnohé kusy nábytku totiž není nutné nakupovat. Vintage nábytek je možné obnovit, nebo zrekonstruovat starý, který vám ležel dlouhá léta ve sklepě. Většina starého nábytku byla vyráběna ručně a ze dřeva, což znamená, že je kvalitní a pevný. Při menších úpravách můžete získat velmi kvalitní a vzácný kus nábytku, který bude také originální a stylový. Pokud si kupujete vintage nábytek, jeho cena může být vyšší, ale investice stojí za to. Takový nábytek se skvěle hodí do rodinných domů a prostorů s vyšším stropem, kde vynikne a dodá místnosti luxusní vzhled.

Otevřený denní prostor. Obývací pokoj, jídelna a kuchyň jsou zařízeny starým nábytkem, setkaly se však v moderně koncipovaném otevřeném prostoru.
Design interiérů

Rekonstrukcí navrátili starému bytu půvab starých časů

I když byt vypadá na první pohled jako v původním stavu, zdání klame. Téměř 50 let se v něm nic neměnilo, v průběhu rekonstrukce proto museli předělat všechny rozvody a povrchy, nevyhnuli se ani bourání příček. To vše završili kabátem ve stylu vintage.

Design interiérů

Vzdušný interiér s uměleckou duší

Otevřená dispozice, propojení interiéru s exteriérem, kombinace moderních a tradičních materiálů i prvků a jistá neučesanost s latinskoamerickým temperamentem, to jsou prvotní dojmy z moderního bytu v centru brazilského São Paula.

Zajímavým prvkem v takto laděné koupelně mohou být masivnější litinové radiátory. Je však nutné počítat s tím, že potřebují svůj prostor a jejich použitím přijdete o místo na odložení ručníků, které nabízejí žebříkové varianty. I zde už však existují vintage stylem inspirované alternativy. (foto: H&M Home)
Design interiérů

Koupelna ve stylu vintage

Historický, výběrový, klasický. I takové ekvivalenty má slovo vintage. Kromě mnoha jiného se za ním skrývá i styl zařizování interiéru, který si nachází své místo v mnoha našich domácnostech. Najdete se v něm i vy?

www.bellarose.cz
Dekor

Zasněná patina – 9 tipů, jak se zařídit ve stylu vintage

Jemná a romantická nálada dámské ložnice, která neustále dýchá příjemnými tóny dřeva, teplými odstíny šedé a starorůžové, při tlumeném světle svíček.