zelena strecha
V úzké mezeře mezi obchody vznikl ekologický bungalov. Střecha připomíná tvarem pyramidu
Haringey je městská část nacházející se v severním Londýně. Novostavba jednopodlažního domu, kterou tam architekti postavili na jednom z nevyužívaných pozemků, je přístupná přes metr širokým krytým průchodem mezi obchodními prostory. Náročnost lokality podtrhuje i sousedství s řeznictvím v rušné ulici Turnpike Lane. Cihlový bungalov je však navzdory tomu domovem, který přináší světlo a vyzvedává do popředí objem a materiály.
Přírodní oáza nad hlavou: Průvodce zelenou střechou
Zelená střecha není žádnou novinkou moderní architektury, její historie sahá několik tisíc let dozadu. Je fascinující, krásná a užitečná. Skladba zelené střechy zlepšuje izolační vlastnosti objektu, potěší oko i duši a navíc je možné získat na zelenou střechu dotaci.
Střešní zahrady na dřevostavbách
Ozelenit střechu dřevostaveb? Ano! A to přesto, že se dřevostavby většinou nacházejí na okrajích velkých měst či v menších městech nebo na vesnicích, kde je zeleně obvykle dostatek. Smysl tu však mají, plní stejné funkce, z nichž především kvalitnější hospodaření s vodou a větší produkce kyslíku nabývají na důležitosti kdekoli.
Na severní Moravě stojí nenápadný dům s vegetační střechou
Místo na severní Moravě, nedaleko Havířova, chytí za srdce – z mírného svahu se otevírá výhled na zvlněné kopce Beskyd, pár metrů pod vámi hladina Žermanické přehrady. Není divu, že učarovalo i architektce Haně Liškutínové, která tu pro svou rodinu navrhla příjemně nenápadný dům.
ISOVER přináší nová inspirativní řešení pro zelené střechy
ISOVER vydal zcela novou publikaci Vegetační střechy, která pomůže s rozhodnutím při výběru vhodného řešení zelené střechy s minerální vlnou. Publikace je určena nejenom projektantům, architektům a zahradníkům, ale i široké veřejnosti.
Veget na vegetační střeše
Zeleň na střeše, proč ne? Už dávno neplatí, že zeleň je výsadou zahrady, nové materiály umožňují přenést kus zeleně i nad hlavy lidí.