Zdroj: Yuiki Sugiura

Jak si zařídit domov v eklektickém stylu

08. 08. 2021
Diskuze (0)
Sdílet

I když se eklektický interiér může na první pohled jevit jako chaotická záplava barev, materiálů a předmětů, ve skutečnosti každý prvek do celku dokonale zapadne. V takovémto interiéru pocítíte prudký závan energie, svobody a kreativity!

Barevný eklekticismus

Styl, který promyšleně a hravě míchá elementy z různých stylů v jednom prostoru.

Kapesní lexikon stylů

Původ

Eklekticismus vzniká na konci 19. století jako protiklad k striktnímu užití jednoho vyhraněného stylu. Jeho název má své kořeny v řečtině a je možno jej přeložit jako „výběr“ − pečlivý výběr nábytku a dekorací je tedy opravdu na místě.

Přečtěte si také:
Jedinečný byt v eklektickém stylu upoutá snad každého

Základní charakteristika

Je odvážný, individuální, kontrastní a neuvěřitelně pestrý.

Kuchyň v eklektickém stylu

Zajímavé, někdy trochu bláznivé předměty, jako např. lampy z cedníků, do barevného eklektického interiéru patří. Připomínají nám, že život a sami sebe nemáme brát tak vážně. Zdroj: Avocado Sweets Interior Design Studio

Jak na to?

Nejdřív si vyberte dva či tři styly, které vás oslovují nejvíc. Z nich si pak promyslete, které prvky se hodí do celkového konceptu, jak materiálově, tak i barevně. Důležité je, aby nábytek a doplňky nepůsobily levně a prvoplánově.

Přečtěte si také:
Oáza klidu ve velkoměstě: Rozlehlý světlý byt s vysokými stropy

Nejlepší partneři

Eklektismus miluje prvky z „vintage“ stylu, jak z toho elegantnějšího, tak i z toho hravějšího z období 60. až 70. let. K nim se často přidávají doplňky v „boho“, „etno“, „glam“ a pop artovém stylu.

Ložnice v eklektickém stylu

Ani ložnice nemusí být nudná − probouzejte se a usínejte obklopeni barvami a předměty, které milujete a které vám zlepší náladu. Zdroj: Burnham Design

Barevná paleta

…je opravdu široká. Barvy by měly být výrazné a kontrastní, v jejich záplavě však trik spočívá v používání jedné dvou výraznějších, které se opakují.

Připravila: Lucia Blažiová

Foto: Lea Rae/Shutterstock, Bornham Design, Avocado Sweets Interior Design Studio

Zdroj: Časopis HOME

Kategorie: Trendy
Tagy: barvy v interiéru boho styl etno styl stylový nábytek vintage styl
Sdílejte článek

Diskuze