Jak vypadají nejdražší příbytky světa

Jak vypadají nejdražší příbytky světa

13. 08. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Zapomeňte na chvíli na finanční krizi a úspory za vytápění. Nechte pasivní domy pasivními domy, dřevostavby dřevostavbami a popusťte uzdu vaším fantaziím o ideálním bydlení. Tajně sníte o vlastním ostrově v Karibiku, nebo alespoň o […]

Zapomeňte na chvíli na finanční krizi a úspory za vytápění. Nechte pasivní domy pasivními domy, dřevostavby dřevostavbami a popusťte uzdu vaším fantaziím o ideálním bydlení. Tajně sníte o vlastním ostrově v Karibiku, nebo alespoň o vlastním středověkém zámku? Jak to tak vypadá, s pořádným balíkem peněz to není vůbec žádný problém. Výběr je veliký.

Žebříčku nejdražších budov určených k bydlení jednoznačně vévodí rezidence Antilla v indickém městě Mumbai. Nechal si ji postavit nejbohatší člověk planety Mukash Ambani a stála neuvěřitelnou miliardu amerických dolarů. Místo rekuperace tepla a solárních kolektorů se v tomto luxusním sídle řešily křišťálové lustry a stříbrné zábradlí. Tento nejdražší dům světa obstarává šest set zaměstnanců a vozit se tu můžete dohromady devíti výtahy.

Antilla Mumbai

Antilla Mumbai

Kdybyste měli k dispozici přebytečných tři čtvrtě miliardy dolarů, můžete si pořídit Vilu Leopolda na Francouzské riviéře. Postavil ji sám belgický král Leopold II. v roce 1902 a nějakou dobu si užíval jejího luxusu i například Bill Gates. Obrovské sídlo má vedle devatenácti ložnic i speciální domy pro hosty, několik bazénů, velkolepou zahradu, bowlingovou dráhu i kinosál.

Vila Leopolda

Vila Leopolda

Je vám královská vila málo? Na trhu nemovitostí je samozřejmě k nalezení i řada zajímavějších budov, například starých zámků. Ten nejstrašidelnější, nejromantičtější a zároveň i nejdražší se nachází v Rumunsku a je znám jako sídlo hraběte Drákuly. Jeho historie sahá do 14. století a pořídit si ho můžete už za 135 milionů dolarů. Získáte sedmapadesát pokojů bohatě vybavených cennými starožitnostmi. Má to jen jediný háček, budete muset překousnout, že se vám po ložnicích budou procházet turisté.

Drákulův zámek

Drákulův zámek

Na závěr ještě nabídka pro ty z vás, kteří touží odříznout se od všech problémů běžného světa a zmizet na pustý ostrov. Ten nejdražší si můžete pořídit za 75 milionu dolarů. Jmenuje se Vatu Vara, je na Fiji a je plný nádherných lagun, písečných pláží, útesů a palmových hájů. Ostrov si můžete i pronajmout, abyste si alespoň na pár dní mohli užít klid jako například Johnny Depp nebo Leonardo DiCaprio, kteří patří mezi hvězdy s vlastním ostrovem.

Ostrov Vatu Vara

Ostrov Vatu Vara

-vb-

zdroj: www.prkonector.cz

Kategorie: Trendy
Tagy: celebrity dum vila zamek
Sdílejte článek

Diskuze