4 tipy jak si z ložnice udělat útulný pokojíček

08. 08. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Trávení času v ložnici je jednou z nejpříjemnějších chvil všedního dne. Ložnice je jedinou místností, v níž se nám dostává nirvány odpočinku. Pokud si ji umíme dobře rozvrhnout, stane se z pouhé místnosti naše domácí […]

Trávení času v ložnici je jednou z nejpříjemnějších chvil všedního dne. Ložnice je jedinou místností, v níž se nám dostává nirvány odpočinku. Pokud si ji umíme dobře rozvrhnout, stane se z pouhé místnosti naše domácí útočiště. A o tom to přeci je. Zbavte se rušivých elementů a nalaďte se na tu správnou notu pohody.

 

1. Nešetřete na místě.

Umístění ložnice v bytě a k tomu orientace postele v místnosti. To jsou dva největší kameny úrazu. Pokud si nově zařizujete byt, ložnice by rozhodně neměla představovat nejmenší místnost interiéru. Ložnice není skladiště ani levná noclehárna!

2. Kam s postelí?

Vyhněte se klaustrofobickým zážitkům a dejte šanci prostoru. Pro lepší pocit umístěte postel naproti dveřím. Budete mít přehled a předejdete ranním momentům dezorientace typu „kde to zase jsem?“. V případě, že lůžko nemůžete přemístit naproti dveřím, pořiďte si aspoň zrcadlo nad postel. Díky němu získáte výhled na vchod do ložnice.

3. Na čem budu spát?

Zbavte se kovových drátů a pružin v matracích, které pod vámi tvoří nepříjemné magnetické pole. S vodní postelí si bohužel taky nepomůžete, i když patří mezi oblíbený sortiment. Problém u vodní matrace je ten, že nepropouští vzduch. Celou noc tak proležíte na uzavřeném vodním vaku.

Zkuste matrace Dormeo z líné pěny. Jsou prodyšné a přizpůsobivé. Matrace vás přiměje zapomenout na fakt, že vás kdy bolela záda. Nakonec právě matrace je jedním z těch nejdůležitějších pilířů pohody v ložnici. Jedny z nejkvalitnějších matrací s paměťovou pěnou si můžete vybrat zde.

4. Budíky s mírou, televizi raději vůbec.

Přetechnizovaná doba se dere i do našich ložnic. Nebezpečí s ohledem na vyzařování elektromagnetických vln představuje digitální budík a stejnou měrou také mobilní telefon u hlavy. K tomu ještě počítače, televize… a máme tu mejdan záporných iontů.

Je jasné, že budíku se hned tak nezbavíte. Udržujte ho ale v rozumné vzdálenosti od hlavy. A televize? Tu nechte v obývacím pokoji. Zářící obrazovka je jen elementem, který narušuje přirozený večerní odpočinek.

Zdroj: Studio Moderna, s. r. o.

Kategorie: Design interiérů
Tagy: ložnice matrace nábytek do ložnice postel
Sdílejte článek

Diskuze