Zdroj: Shutterstock

Chaos ve skříni? 7 tipů, jak si udělat pořádek v šatníku

11. 12. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Ruku na srdce – kolikrát jste otevřeli skříň a znechuceně odvrátili oči? Věcí mnoho, místa málo a nic vhodného na sebe... Změňte svůj přeplněný šatník v přehledné místo. Známe lék!

Pomocí několika tipů se nepořádku ve skříni zbavíte rychle a natrvalo. Pokud si na reorganizování šatníku vyčleníte pár hodin, pocit, který získáte vždy při otevření skříně, bude k nezaplacení. Přehledný šatník je důležitý!

Přečtěte si také:
Vyhněte se základním chybám při výběru skříněk do koupelny. Ušetříte si nervy i peníze

1. Dvojúrovňové věšení

Máte-li hodně kusů oblečení, je nutné maximalizovat množství úložného prostoru. Jak? Efektivním využitím reálné kapacity. Jedním ze způsobů je věšení na dvou úrovních.

Šatní skříň

Zdroj: Shutterstock

Tyče na věšení umístíte do takové výšky, která vám vyhovuje nejen z hlediska manipulace, ale bude praktická i s ohledem na oblečení, které bude na věšácích viset.

2. Zkuste je také zavěsit

Menší věci, například tílka nebo oblečení z lehkých, klouzavých materiálů, jakým je například satén, se velmi těžko ukládají do polic. Mají tendenci vytvářet nepořádek.

Tílko na věšáku

Zdroj: Shutterstock

Zkuste je tedy zavěsit. Co se šálů, kravat, opasků a kabelek týče, na internetu seženete speciální věšáky vybavené organizérem určené přímo pro tyto doplňky.

3. Z věšáku němý sluha

Pokud se ráno dostáváte do časového presu právě proto, že nevíte, co si na sebe obléci, a zároveň ze skříně vytahujete věci, které následně opět končí nevzhledně zastrčené ve skříni, přestaňte s tím!

Oblečení na věšák

Zdroj: Shutterstock

Oblečení na další den si pěkně na věšák připravte už večer. A čas ušetříte hned dvakrát. Nejen ráno, ale i později při uklízení šatníku.

4. Používejte koše, boxy a krabice

Pomůcky na skladování oblečení, obuvi a doplňků v podobě košů a boxů si zamilujete. Perfektní jsou hlavně ve vestavěných šatních skříních sahajících od podlahy po strop a též tam, kde hloubka polic přesahuje 90 cm.

Přečtěte si také:
Výběr skříně se nemá podceňovat. Opomíjená je hlavně její hloubka

Těžko dostupné police a místa tak díky boxům využijete mnohem efektivněji. Zároveň po věci v boxu sáhnete mnohem snáze. Věci v něm nikde nezapadnou, zůstanou pěkně na svém místě a ve stavu, v jakém jste je do boxu vložili.

5. Etikety s označením nejsou hanba

Další jednoduchý způsob, jak můžete v pravý čas najít přesně to, co potřebujete, je označit si jednotlivé košíky a boxy nálepkami s názvem věcí, které v nich skladujete. O to více, pokud se jedná o kousky sezonního oblečení nebo šátky či lodičky, které nenosíte každý den.

6. Rozdělovače vymezí zónu

Rozdělovače polic a zásuvek jsou perfektní pomůckou a též funkčním prvkem, který ráz dva zatočí s nepořádkem. Kromě toho, že vám usnadní organizaci, váš šatník bude krásně přehledný a uklizený.

Oblečení do krabice

Zdroj: Shutterstock

7. Sezonní oblečení sbalte do pytlů

Hlavně v šatnících s omezenou kapacitou si rozdělte věci podle ročních období. Jaro a léto mějte během podzimu a zimy pěkně sbalené ve vakuových pytlích.

Když nastane ten správný čas, oblečení mezi sebou jen přehodíte. Získáte tak kromě úhledného uspořádání věcí v šatníku i perfektní přehled o tom, co ve skříni vlastně máte, co nosíte a co jste na sebe celou sezonu nevzali.

Fotogalerie

Text: Kristína Faltanová
Foto: Shutterstock
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Design interiérů
Tagy: šatní skříně
Sdílejte článek

Diskuze