Citlivá a vkusná rekonstrukce odhalila skrytou krásu cihlového domu

06. 01. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

První výstavba domů tohoto typu v dané lokalitě v centru Londýna proběhla ve 20. letech 19. Století. Domy byly původně určeny pro řemeslníky z jeho výroben, proto byly na tu dobu skromné, jednoduché a postavené z dostupných a odolných cihel.

Stavba byla posledních 10 let neobydlená, dokud se nenašel nový majitel, který v ní uviděl její potenciál a skrytou krásu. Lambeth Marsh House je momentálně privátní rezidencí, jejíž renovaci noví majitelé v roce 2015 svěřili do rukou odborníkům z architektonického studia Fraher Architects. Dvoupatrový dům v řadové zástavbě má dva vchody – přední do ulice a zadní na malý dvůr.

1

2

Cílem architektů bylo vdechnout domu nový život při současném zohlednění jeho historické hodnoty a zachování původních prvků, které jsou součástí historické památky. Zároveň se pokusili obnovit některé původní detaily, které byly během téměř dvou století zničeny. Důležitá byla zejména obnova původních dřevěných obkladů stěn, zárubní, soklů, originálních oken, dveří a fasád.

Přečtěte si také:
Moderní pastelový interiér byste za zdmi kamenného domu nečekali

3

4

7

Původní prvky autoři designu doplnili moderními solitéry a materiály, využili zejména světlé barvy pro rozjasnění interiéru a nezapomněli ani na autentické doplňky, dekorace a designový nábytek, který z velké části tvoří kousky z antikvariátu ošetřené a upravené do jejich současné podoby.

10

11

Přidání zadního bočního rozšíření v podobě proskleného výklenku umožnilo vnést do hlavního společenského prostoru bohatý objem přirozeného světla a zároveň odlehčilo masivní konstrukci staré budovy. Pod proskleným stropem se nachází jídelní stůl, od kterého mohou obyvatelé a jejich návštěvníci pokračovat přímo na zadní dvůr s příjemným posezením a bohatou zelení.

Přečtěte si také:
Modernizace vily ze 30.let minulého století nedaleko Sříbrné Skalice

14

15

16

Dům rekonstrukcí neztratil nic na své historické hodnotě, právě naopak – citlivý přístup tvůrců designu v něm vyzdvihl jeho jedinečnou atmosféru a odkaz na historickou hodnotu. Zároveň však poskytuje moderní a komfortní bydlení pro lidi současnosti v jedné z nejkrásnějších lokalit Londýna.

Text:  Anna Martausová

Foto:  Jack Hobhouse

Zdroj:  homedsgn.com

Kategorie: Design interiérů Návštěvy domů
Tagy: cihla rekonstrukce
Sdílejte článek

Diskuze