Interiér bytu podle znamení: Jaký styl vyhovuje vám?

16. 12. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Chcete něco změnit ve vašem bytě, ale obáváte se, že se netrefíte? Bojíte se, že pokazíte celkový vzhled nebo vám úprava v konečném důsledku „nesedne“? Upravte si interiér podle vašeho znamení!

Snaha, najít ten správný styl designu nebo dekorací může být někdy téměř nekonečná, a přitom nikdy nejste úplně spokojení. Vždy je třeba sloučit několik faktorů dohromady, včetně počtu obyvatelů domácnosti, jejich věku, vkusu, potřeb. Víte o tom, že vhodný interiérový styl vám mohou prozradit i znamení zvěrokruhu?

Jaký interiérový styl preferují jednotlivá znamení?

Vodnář: Eklektický a ekologický

Vodnář mívá často problém při řešení interiéru bytu, protože tápe mezi bizarností a originalitou. V každém případě se do vlastního bydlení pokusí začlenit co nejvíce ekologických technologických vymožeností. Solární panely a zachytávání dešťové vody je základem. Oceníte vzdušný prostor s dostatkem světla, ale i menší místnost, kde se můžete utáhnout do vlastního světa plného vzpomínek a harmonie.

Ryby: Uklidňující a pohodlný

Rybám se logicky líbí chladný odstín modré nebo šedozelená barva. Potřebujete pohodlný nábytek s měkkými dekorativními polštáři a přikrývkami. Problémem je, že někdy prostor zaplníte zbytečnostmi nebo nepořádkem. Důležitá je pro vás útulnost, ale i volně plynoucí energie. Samozřejmě, jako správná ryba, bazénem nepohrdnete.

Foto: istock

Beran: Výrazný a akční

Máte silnou osobnost, a proto váš vysněný domov bude obsahovat odvážné, dobrodružné barvy a vzory. Potřebujete prostor s více místnostmi, úplně ideální je, když si v jedné můžete zřídit vlastní posilovnu nebo horolezeckou stěnu.

Býk: Elegantní a příjemný

Baví vás krásné věci, toužíte po příjemném, stabilním prostředí, místě, kde se zbavíte stresu. Základem je velká modulární sedací souprava, kterou můžete upravit podle potřeby. Srdcem bytu je kuchyně, protože oceníte dobré jídlo i kvalitní víno. Neměl by vám chybět ani luxusní bar zásobený tím nejkvalitnějším pitím. Z barev dáváte přednost neutrálním.

Foto: istock

Blíženci: Otevřený a společenský

Jste společenské znamení, proto i ve vaší domácnosti potřebuje cítit přítomnost ostatních. Základem jsou velké otevřené místnosti, prosklené části, díky nimž se do interiéru dostává světlo a okolní prostředí. Oceňujete moderní technologie, například ovládání některých funkcí hlasem nebo chytrým telefonem.

Rak: Tradiční a plný chutí

Rak nemá rád moderní extrémy. Naopak, zbožňuje ověřené tradice, starožitnosti, pohodlí. Obvykle rád vaří a peče pro rodinu, takže kuchyně je nejdůležitějším místem v domácnosti. Oceníte světlejší barvy, lehké pastelové odstíny, které zajímavě vyznějí i na historických prvcích nábytku.

Foto: istock

Lev: Intenzivní a vibrující

Vždy se snažíte být středem, tak i váš příbytek by měl nést tyto prvky. Světlé a výrazné barvy a nábytek, který zaujme pozornost, je pro vás tím pravým ořechovým. Potřebujete prostor na zábavu a pro hosty.

Panna: Jednoduchý a funkční

Tomuto znamení vyhovují neutrální barvy, funkční nábytek, multifunkční doplňky. Základem je dostatek úložných prostorů, abyste mohli v domácnosti udržovat čisté a přehledné prostředí. Nenávidíte zbytečnosti, kýče a nefunkční doplňky.

Váhy: Harmonický a vzdušný

Pro váhy je nejdůležitější harmonie, rovnováha, a to i v interiéru. Příjemnou atmosféru pro vás vyvolají jemné pastelové barvy. Jednotlivé místnosti by na sebe měly navazovat, doplňovat se. Rádi investujete do elegantních doplňků, vzdušných závěsů a dekorativních zrcadel, které příjemnou atmosféru ve vaší domácnosti ještě více umocní.

Štír: Nóbl a osobní

Váš vysněný domov musí odrážet ty aspekty vaší osobnosti, které jsou pro vás důležité. Cítit z něj silnou osobnost, ale i potřebu soukromí a dávku záhadnosti. Nebojíte se tmavších barev, soukromí si hlídáte bezpečnostními systémy. Vaším vysněným prvkem interiéru jsou utajené dveře jako součást knihovny, za kterými se nachází vaše soukromá čítárna.

Foto: istock

Střelec: Kreativní a kompaktní

I když netrávíte doma moc času, máte svůj vysněný prostor. Stačí vám malý příjemný domek se základní výbavou. Nebo ještě lépe: mobilní dům nebo karavan, se kterým můžete cestovat, kam se vám zachce, a doma jste vlastně všude.

Foto: istock

Kozoroh: Elegantní a moderní

Vysněný domov Kozorohů zahrnuje všechno, čeho si nejvíce cení: především usilovnou práci a efektivnost. Nesmí v něm chybět plnohodnotně vybavená domácí kancelář. Dáte přednost elegantnímu minimalistickému stylu bez zbytečných okras. Důležité pro vás je, aby váš domov byl organizovaný, uspořádaný, praktický.

Sabína Zavarská
Foto: istock

Kategorie: Design interiérů
Tagy: interiérové styly Zůstaň doma
Sdílejte článek

Diskuze