Sjednoťte byt barvami

11. 06. 2012
Diskuze (0)
Sdílet

Při zařizování interiéru je pro někoho problémem dispozice, pro jiného zase sladění barev nábytku, stěn a  podlah. Do hledání té správné variace vstupují takové faktory, jako jsou módní trendy, účelnost interiéru a  v  neposlední řadě […]

Při zařizování interiéru je pro někoho problémem dispozice, pro jiného zase sladění barev nábytku, stěn a  podlah. Do hledání té správné variace vstupují takové faktory, jako jsou módní trendy, účelnost interiéru a  v  neposlední řadě i  individuální vkus. A  od realizace se očekává jejich souhra.

 

Dobrý den,
chtěla bych se s vámi poradit o barevném sladění zařízení v kuchyni, která je spojená s obývacím pokojem. Chceme je zařídit tak, aby spolu barevně ladily. Kuchyni jsme už vybrali – bílou, lesklou. Pult mezi kuchyní a obývákem bude fungovat i jako místo k sezení a jedení. Chci vás poprosit o radu, jaká by měla být pracovní deska a zástěna (může být i wenge?), když chceme, aby obývací nábytek měl barvu wenge. Ačkoli jsme podlahu do obývacího pokoje předběžně vybrali (buk), chtěli bychom poznat i případné další dekory a také to, jakou barvu by měly mít dlažba v kuchyni, sedačka v obýváku a stěny. Moc byste nám tím pomohli. 
Děkuji pěkně. 

S pozdravem
Ing. Veronika Andelová (redakčně kráceno)

1 – vstupní předsíň
2 – koupelna
3 – kuchyně
4 – obývací pokoj
5 – ložnice
6 – balkón
 

Řešením jsou designové úpravy denní části nově postaveného dvoupokojového bytu s jednoduchou dispozicí, která sestává z ložnice a obývacího pokoje s obytnou kuchyní. Vstupní část s hygienickým příslušenstvím je umístěná uprostřed dispozice mezi dvěma zónami. Kuchyně je v předloze tvarovaná do U, jídelní stůl tvoří rozhraní mezi kuchyní a obývacím pokojem. Představa lesklé bílé kuchyňské linky v kombinaci s dřevinou wenge je znázorněná ve dvou alternativách. V obou alternativách rušíme krátkou stěnu u vstupu do místnosti a zároveň využíváme blok vysokých skříní vpravo od vstupu k integrování zabudovatelných spotřebičů.

Alternativa A

Zobrazuje původní půdorysnou osnovu kuchyně ve tvaru písmene U, kde jídelní část tvoří jednoduchý pult ve výšce pracovní desky. Zástěna wenge je povýšena na elegantní dřevěný obklad a spolu s horními skříňkami směřuje dále do obývacího pokoje. Ve spodní části je nábytková sestava doplněná subtilní linií dalšího wenge nábytku. Dlažba v kuchyni jasně ohraničuje kuchyňskou pracovní zónu a v jednoduché linii se napojuje na podlahu v obývacím pokoji. Podlaha by měla být ze světlých dřevin, jako jsou buk, dub, javor či jasan, v kontrastu s wenge. Rohová pohovka s taburetem může být barevně akcentující – oranžová nebo sytě žlutá. Taktéž výběr doplňků je velmi důležitý a měl by umocňovat jednoduchost konceptu.

Alternativa B

V alternativě B jsme místo jídelního pultu v půdorysu kuchyně ve tvaru U zvolili ostrovní řešení, rovněž se stolováním v prostoru. Kuchyně tak nabývá podoby solitéru a skládá se ze tří jednoznačných bloků. Z praktických a funkčních důvodů je výška stolu stejná jako výška pracovní plochy kuchyně, a proto je nutné při stolování počítat s židlemi se zvýšeným sedátkem. Obývací nábytek se redukuje na jednoduchý policový systém na wenge stěně. Sedací soupravu dotváří dvojice designových kousků. V obývacím pokoji je zvláštností nasvícená kamenná stěna se živou vegetací, kterou odděluje skleněný paraván. Dramatičnost může umocňovat fialová stěna a promyšlená večerní iluminace.


TEXT a NÁVRHY: Silvia Husárová
Zdroj: časopis HOME, JAGA MEDIA, s.r.o. 

Kategorie: Design interiérů
Tagy: barvy byt interier navrh steny
Sdílejte článek

Diskuze